এখন ৰেল বনাবলৈ ভাৰতীয় ৰে’লৱে কিমান টকা খৰচ কৰে ? আপুনি বাৰু জানেনে?

ৰেল যাত্ৰাক সৰ্বোত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়। বৰ্তমান দেশত প্ৰায় ১৫ হাজাৰ ৰে’ল চলাচল কৰি আছে। ভাৰতীয় ৰেলৱে এতিয়াও এই প্ৰচেষ্টাত নিয়োজিত হৈ আছে যে প্ৰতিখন চহৰৰ পৰা ভাৰতৰ গাঁৱলৈ ৰেলৱেৰ সংযোগ কৰিব পৰা যায়। ভাৰতীয় ৰেলৱে হৈছে বিশ্বৰ চতুৰ্থ বৃহত্তম ৰেলৱে নেটৱৰ্ক।

আজি আমি ৰেলপথৰ যাত্ৰাৰ কথা নকৰো, কিন্তু যিবোৰ ৰেলৰ কথাই আপোনাৰ যাত্ৰা ইমান সস্তা আৰু সহজ কৰি তোলে, সেই ৰেলবোৰ বনোৱাত কিমান টকা খৰচ হয় আৰু প্ৰতিখন ৰেল বনাবলৈ একে খৰচ হয় নেকি? জানো আহক…

ৰেল বনাবলৈ ইমান টকা লাগে

এখন ৰেলত জেনেৰেল, শ্লীপাৰ আৰু এচি কোচ আদি বগী থাকে। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত পেণ্ট্ৰি গাড়ী, গাৰ্ড ৰুমও ফিট কৰা হৈছে। সাধাৰণ প্ৰশিক্ষকৰ কথা ক’বলৈ গ’লে সাধাৰণ প্ৰশিক্ষক বনাবলৈ ১ কোটি টকা খৰচ হয়। আনহাতে, শ্লীপাৰ কোচ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ১.৫ কোটি টকা খৰচ হয়।

একে সময়তে তেনে এটা ডবা প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ৰেলৱেৰ বাবে ২ কোটি টকা খৰচ হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আমি ৰেলৰ ইঞ্জিনৰ কথা কওঁ তেন্তে মাত্ৰ ১টা ইঞ্জিনৰ খৰচ ১৮ টকাৰ পৰা ২০ কোটি টকালৈ ৰেলৱেই খৰচ কৰে। ইয়াৰ মতে ২৪টা বগীৰে এখন সম্পূৰ্ণ ৰে’ল প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ৰে’লৱে প্ৰায় ৬০ৰ পৰা ৭০ কোটি টকা ব্যয় কৰিব লগা হয়।

বিভিন্ন ৰেলৰ খৰচ বেলেগ বেলেগ

বুজাই দিয়া যে প্ৰতিখন ৰে’ল প্ৰস্তুত কৰাত ৰে’লৱে একে খৰচ কৰিব নালাগে, কিন্তু ভাৰতীয় ৰে’লৱে বিভিন্ন ৰে’ল নিৰ্মাণৰ ক্ষেত্ৰত বেলেগ বেলেগ খৰচ কৰিব লাগে। ইয়াত ইঞ্জিনকে ধৰি ৰেলৰ খৰচ কোৱা হৈছে।

এখন সাধাৰণ MEMU 20 কোচযুক্ত ৰেলৰ খৰছ আহে 30 কোটি টকা।

  • ২৫টা বগীৰে কলকা মেইল ​​আইচিএফ টাইপ ৰেল নিৰ্মাণৰ বাবে ৪০.৩ কোটি টকা খৰচ হয়।
  • ২১টা ডবা থকা হাওৰা ৰাজধানী এল এইচ বি টাইপ ৰে’লৰ খৰছ আহে ৬১.৫ কোটি টকা।
  • ১৯টা বগীযুক্ত অমৃতসৰ শতাব্দী এল এইচ বি টাইপ ৰেল নিৰ্মাণৰ বাবে ৬০ কোটি টকা খৰচ হয়।

ভাণ্ডে ভাৰতৰ খৰচ

ৰেলৱেই এখন সাধাৰণ ৰোল ট্ৰেইন নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সৰ্বাধিক ৬০ৰ পৰা ৭০ কোটি টকা খৰচ কৰিব লাগিব। একে সময়তে ভাৰতত চলি থকা নতুন ৰে’ল ‘বন্দে ভাৰত ট্ৰেইন’ৰ খৰচ জানিলে আপোনাৰ জ্ঞান উৰুৱাই যাব। তথ্য অনুসৰি বন্দে ভাৰতক মাত্ৰ ১৩টা পথত পৰিচালিত কৰি তোলাৰ খৰচ প্ৰায় ১১০ৰ পৰা ১২০ কোটি টকা।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment