দৈনিক ব্ৰা পিন্ধাৰ এই উপকাৰিতাৰ বিষয়ে আপুনি কিমান জানে? জানক স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞই কি কয়?

মহিলাৰ বাবে ব্ৰা অন্যতম প্ৰয়োজনীয় সাজ-পোছাক, পিন্ধিলে শৰীৰক ভাল আকৃতি আৰু আকাৰ দিয়ে। কেৱল এয়াই নহয়, স্তনকো সহায় কৰিবলৈ ইয়াক পিন্ধা হয়। অৱশ্যে কিছুমান মহিলাই দৈনিক পিন্ধে। কিন্তু, বহু মহিলাৰ বাবে ২৪ ঘণ্টাই ব্ৰা কঢ়িয়াই নিয়াটো যেন এটা সমস্যা।

খজুৱতি, ফোহা, কান্ধত ষ্ট্ৰেপৰ চিন আদি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। একে সময়তে কিছুমান মহিলাই নিয়মীয়া ব্ৰা পিন্ধিবলৈ অভ্যস্ত। আপোনালোকৰ জ্ঞাতাৰ্থে জনাওঁ যে দৈনিক ব্ৰা পিন্ধিলে বহু উপকাৰ পোৱা যায়। গতিকে এই বিষয়ে বিতংভাৱে জনাওক স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞ অপূৰ্ব গুপ্তাৰ পৰা।

দৈনিক ব্ৰা পিন্ধিলে কি কি লাভ হয়?

ব্ৰাই উন্নত সমৰ্থন প্ৰদান কৰে

ব্ৰাই স্তনক সমৰ্থন প্ৰদান কৰে। বিশেষকৈ ডাঙৰ স্তন থকা মহিলাসকলৰ বাবে ব্ৰা পিন্ধাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। ইয়াৰ ফলত স্তন লৰচৰ হোৱাত সহায় কৰিব পাৰি।

স্তনৰ আকাৰৰ বাবে ই গুৰুত্বপূৰ্ণ

ব্ৰাই স্তনক ভাল আকৃতি দিব পাৰে, ইয়াৰ ফলত স্তন লৰচৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা কম হয়। ইয়াৰ উপৰিও কিছুমান মহিলাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে।

ব্যায়াম কৰাৰ সময়ত সকাহ পাব

যদি আপুনি ৰাতিপুৱা কিছু ৱৰ্কআউট কৰে, তেন্তে ব্ৰাই ভাল সমৰ্থন প্ৰদান কৰে। এই কাৰণেই ব্যায়াম কৰাৰ সময়ত মহিলাসকলে কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়। ব্ৰা নিপিন্ধাকৈ ব্যায়াম আদি কৰিলে বিষৰ দৰে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

দৈনিক ব্ৰা পিন্ধাৰ কিছু অসুবিধা

কিছুমান মহিলাই ব্ৰা পিন্ধিলে অস্বস্তি অনুভৱ কৰে। বিশেষকৈ যদি ই বেয়াকৈ ফিটিং হয় তেন্তে সমস্যা বাঢ়ি যায়।

ব্ৰা পিন্ধিলে মহিলাসকলে বহুত ঘামচি ওলায়, যাৰ ফলত ছালৰ সমস্যা যেনে ব্ৰণ আৰু ভেঁকুৰৰ সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে।

আকৃতিৰ স্বাৰ্থত অনবৰতে ব্ৰা পিন্ধিলে স্তনৰ কলাবোৰৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে।

দৈনিক ব্ৰা পিন্ধাৰ সুবিধা আৰু অসুবিধা দুয়োটা আছে। ব্যক্তিগত পছন্দ আৰু স্তনৰ আকাৰকে ধৰি বহু কাৰকৰ ওপৰত ই নিৰ্ভৰ কৰে। যদি আপুনি ব্ৰা পিন্ধাৰ ফলত অস্বস্তি বা স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হয় তেন্তে চিকিৎসকৰ সৈতে কথা পতাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment