বলীউডৰ তাৰকাসকলে কেনেকৈ নিজৰ ওজন আৰু ছাল বজাই ৰাখে

বলীউডৰ তাৰকাসকলে সদায় নিজকে আকৰ্ষণীয়ভাৱে উপস্থাপন কৰে। বহুতে ওজন কমাই শ্বেল্ফত থৈছে। কিয় তেওঁলোকে ওজন আৰু ছাল সঠিকভাৱে ৰাখে? জানো আহক।

জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজ

এইগৰাকী অভিনেত্ৰীয়ে সকলো সময়তে চিকন হৈ থাকি ভাল পায়। গতিকে তেওঁ ডায়েট কৰিলে। জেকলিনে প্ৰতিদিনে পুৱা নেমুৰ ৰস খাই ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। মুখখন উজ্জ্বল কৰি ৰাখিবলৈ বৰফৰ পানীত মুখখন তিয়াই লয়।

অনুষ্কা শৰ্মা

অনুষ্কাই গোলাপ পানী আৰু ঘৰতে বনোৱা নিম পাতৰ পেক ব্যৱহাৰ কৰি ছালখন সুস্থ কৰি ৰাখে। নিম গুড়ি আৰু গোলাপ পানীৰ লগত দৈ আৰু গাখীৰ মিহলাই এই সুন্দৰী নায়িকা।

ঐশ্বৰ্য ৰায়

ঐশ্বৰ্যই ছালখন সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ প্ৰাকৃতিক উপাদানক অধিক গুৰুত্ব দিয়ে। ছালত মৌ, দৈ আৰু বেছানৰ মিশ্ৰণ ব্যৱহাৰ কৰে। এই সৌন্দৰ্য্যই মুখৰ পৰা অশুদ্ধি আঁতৰাবলৈও শসা ব্যৱহাৰ কৰে।

সোনাক্ষী সিনহা

সোনাক্ষী সিনহাই প্ৰায় ৩০ কেজি ওজন কমা সকলোকে স্তম্ভিত কৰি তুলিলে। ওজন কমাবলৈ তেওঁ সকলো কৃত্ৰিম মিঠাই বন্ধ কৰি দিলে। লগতে সকলো ধৰণৰ জাংক ফুডৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁ প্ৰটিন ফুড খাবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। একে সময়তে গ্ৰীণ টি আৰু গাখীৰ নিয়মিতভাৱে খাদ্য তালিকাত যোগ কৰা হয়। সোনাক্ষীয়ে তাইৰ চেহেৰা ভাল কৰি ৰাখিবলৈ এলোভেৰা ব্যৱহাৰ কৰে।

আলিয়া ভাট

আলিয়া ভাটে ছালত মুলতানি মিটি ব্যৱহাৰ কৰি ভাল পায়। আৰু মুখত নিম পাত আৰু হলুদ ব্যৱহাৰ কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment