আপোনাৰ সম্পৰ্ক দীৰ্ঘদিন সুন্দৰ ভাবে আগুৱাই নিবলৈ নকৰিব এনে কিছু ভুল।

সম্পৰ্ক দীৰ্ঘদিন ধৰি ৰাখিবলৈ দম্পতীয়ে সৰু সৰু কথাৰ যত্ন লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। সামান্য ভুল কৰিলেও সম্পৰ্কৰ মুখখন সলনি হৈ যায়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি আপোনাৰ সুন্দৰ সম্পৰ্কক ৰং সলনি হোৱা দেখিব নিবিচাৰে, তেন্তে এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব।

বহু সময়ত জানি বা অজানিতে আমি আমাৰ সংগী আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব নোৱাৰো আৰু শেষত কিছুমান ভুল কৰি থাকোঁ, যিয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কক নীৰৱ হত্যাকাৰীৰ দৰে ধ্বংস কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাত গুৰুত্ব দিয়াটো প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে, যাতে আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্ক সদায় ভাল হৈ থাকে। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

দমন কৰা তিক্ততাৰ পৰা ওলাই অহা

যদি আপুনি কোনো কথাত খং কৰে তেন্তে লগে লগে আপোনাৰ সংগীৰ আগত প্ৰকাশ কৰক। আমি এই কথা কৈছোঁ কাৰণ সেই সময়ত যদি আপুনি আপোনাৰ খং, হতাশা আৰু হতাশা দমন কৰে, তেতিয়া ভৱিষ্যতে যেতিয়া এই দমন কৰা তিক্ততা ওলাই আহিব তেতিয়া ই সম্পৰ্কটো নষ্ট কৰিব পাৰে। দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্ক বা বহু বছৰৰ বিবাহত এনে বেছি হয়।

ইজনে সিজনৰ বিষয়ে পূৰ্বধাৰণা থকা

যদি কোনো দম্পতীয়ে ইজনে সিজনক ভালদৰে চিনি পোৱা বুলি সুখী অনুভৱ কৰে, তেন্তে সেয়া ভাল লক্ষণ বা বেয়া লক্ষণ হ’ব পাৰে। আমি এই কথা কৈছো কাৰণ দুজন মানুহ ইমান ঘনিষ্ঠ হ’ব পাৰে যে তেওঁলোকে ইজনে সিজনৰ মন পঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে নে এইবোৰ কেৱল পূৰ্বধাৰণাহে? ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

এনে পৰিস্থিতিত সংগীৰ ভালপোৱা-অপছন্দ ভালকৈ জানে বুলি ধৰি লৈ সেই অনুসৰি কাম কৰিলে সম্পৰ্কটোৰ বাবে নেতিবাচক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। গতিকে আগতীয়াকৈ কথাবোৰ ধৰি লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ সংগীয়ে নিজৰ অনুভৱ প্ৰকাশ কৰিবলৈ দিয়ক।

জীৱনটো বিৰক্তিকৰ।

আপুনি কেতিয়াবা ভাবিছেনে যে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়টো কিয় ইমান ৰোমান্টিক আৰু ৰোমাঞ্চকৰ? এই সময়ত দুয়োজন সংগীয়ে ইজনে সিজনৰ বিষয়ে নতুন নতুন কথা শিকিছে। আচৰিতে যিকোনো সম্পৰ্কক ৰোমাঞ্চকৰ কৰি তোলে।

কিন্তু যদি সময়ৰ লগে লগে সম্পৰ্কত থকা আচৰিত কথাবোৰ কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে সম্পৰ্কটো বিৰক্তিকৰ হৈ পৰিব পাৰে। সেয়ে কেতিয়াবা হঠাৎ প্ৰেমৰ কথা, ৰাতিৰ আহাৰ আদি কামবোৰ কৰি থাকিব লাগে।

কোনো সম্পৰ্কক সহজভাৱে লোৱা

বহু সময়ত শক্তিশালী আৰু সুস্থিৰ সম্পৰ্কতো এজন সংগীয়ে আনজন সংগী বা নিজৰ সম্পৰ্কক সহজভাৱে ল’বলৈ আৰম্ভ কৰাৰ বাবেই বিভাজন ঘটে। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

মানুহৰ স্বভাৱ যে মানুহ এজনে কাৰোবাৰ লগত বহুদিন থাকিলে তেওঁক সহজভাৱে ল’বলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত এই বেয়া অভ্যাস সলনি কৰাৰ আটাইতকৈ উত্তম উপায় হ’ল নিজৰ ৰুটিন সলনি কৰা।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment