Advertisement
ধৰ্ম

হনুমান চলিছাই আপোনাক ডাঙৰ সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰে, ইয়াৰ উপকাৰিতা জানি আচৰিত হ’ব।

হনুমান চলিছা হৈছে শ্ৰী ৰাম ভক্ত হনুমানক উৎসৰ্গিত ৪০ টা পদৰ সমষ্টি। মানুহে হনুমান জীক বিভিন্ন ধৰণে পূজা কৰে যাৰ দ্বাৰা হনুমান চলিছা আবৃত্তি অতি ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ অলৌকিক উপকাৰৰ বিষয়ে সকলোৱে জনা উচিত। গতিকে ইয়াৰ বিষয়ে জানো আহক।

হনুমান চলিছা উপকাৰ: সনাতন ধৰ্মত শ্ৰী ৰামভক্ত হনুমান জীৰ পূজাৰ গুৰুত্ব অতিশয় বেছি। বজৰং বালিৰ পূজাৰ বাবে মানুহৰ নিজস্ব বিশ্বাস আছে। কোৱা হয় যে হনুমান জীক পূজা কৰা ভক্তসকলে জীৱনত কেতিয়াও কোনো সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে। মানুহে বিভিন্ন ধৰণে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰে।

কোনোবাই সুন্দৰকান্দ পাঠ কৰে, কোনোবাই ৰামায়ণ পাঠৰ আয়োজন কৰে, কোনোৱে হনুমান চলিছা পাঠ কৰে, কিন্তু হনুমান চলিছাৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে অতি কম সংখ্যক লোকেহে জানে। গতিকে আমাক জনাওক-

হনুমান চলিছা

হনুমান চলিছা হৈছে ৪০টা পদৰ সমষ্টি, শ্ৰী ৰাম ভক্ত হনুমানক উৎসৰ্গিত। এবাৰ আকবৰে তুলসীদাসক ভগৱান শ্ৰী ৰামক দেখুৱাবলৈ প্ৰত্যাহ্বান জনাইছিল, যিটো শুনি তেওঁ কৈছিল যে ৰামক প্ৰকৃত ভক্তি আৰু নিষ্ঠাৰ দ্বাৰাহে দেখা যায়। এই কথাই আকবৰক ক্ষুব্ধ কৰি তুলিলে আৰু তেওঁ কবিজনক কাৰাগাৰৰ আঁৰত ৰাখিলে।

তাৰ পাছত তুলসীদাসজীয়ে হনুমান চলিছা লিখি ৪০ তাৰিখে আবৃত্তি কৰিলে। অলপ পিছতে আকবৰৰ ৰাজপ্ৰসাদত সম্পূৰ্ণ বান্দৰৰ সৈন্যবাহিনী ভাঙি মোগলে নিজৰ ভুল উপলব্ধি কৰিলে। ইয়াৰ পিছত তেওঁ তুলসীদাসজীৰ ওচৰত ক্ষমা খুজিলে।

হনুমান চলিছাৰ উপকাৰিতা

  • হনুমান চালিচাই সদে সতীৰ প্ৰভাৱ কমোৱাত সহায় কৰে আৰু শনি সাদে সতিত ভুগি থকা সকলৰ সকলো সমস্যা দূৰ কৰে।
  • বেয়া সপোন দেখি অশান্তি পোৱা লোকে শুই উঠাৰ আগতে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰিব লাগে।
  • যদি কোনো ব্যক্তিয়ে নিজৰ অতীতৰ অভিজ্ঞতাৰ পৰা আৰোগ্য লাভ কৰিব নোৱাৰে তেন্তে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰিব লাগিব।
  • যিসকল লোকে অনবৰতে উদ্বিগ্নতাৰ সমস্যাত অশান্তি থাকে তেওঁলোকে হনুমান চলিছা ৭ বাৰ আবৃত্তি কৰিব লাগে।
  • দৈনিক হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰি ভক্তসকলে আদালতৰ গোচৰত জয়লাভ কৰে।
  • সফল যাত্ৰাৰ বাবে হনুমান চলিছা আবৃত্তি অতি ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়।
  • যিকোনো ডাঙৰ সংকটত হনুমান চলিছা আবৃত্তি উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp চেনেলত Join হওক 👉 Click here )

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button