ছোৱালীয়ে এনে ল’ৰাক আটাইতকৈ বেছি ভাল পায়, আৰু তেওঁলোকক অপৰিসীমভাৱে ভাল পায়।

আচাৰ্য চাণক্য জ্ঞানৰ বাবে সমগ্ৰ বিশ্বতে সদায়েই পৰিচিত। তেওঁৰ নীতি মানি চলিও মানুহে সফলতা লাভ কৰে। তেওঁৰ দ্বাৰা লিখা চাণক্য নীতি অনুসৰণ কৰি যুৱক-যুৱতীসকলে সফলতা লাভ কৰে। আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে পুৰুষ-মহিলা উভয়ে এজন ভাল সংগী বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। তেওঁ কৈছে যে মহিলাসকলেও এই গুণসমূহ লৈ পুৰুষক জীৱন সংগী হিচাপে গঢ়ি তুলি ভাল পায়।

মহিলাৰ লগত ভাল আচৰণ

চাণক্য নীতিত কোৱা হৈছে যে যিসকল পুৰুষে নাৰীক সন্মান কৰে, তেওঁলোকৰ লগত মৰম, ভদ্ৰতা আৰু সৌজন্যতাৰে কথা পাতে, তেওঁলোকে লগে লগে হৃদয় হেৰুৱাই পেলায়। মহিলাসকলেও এনে পুৰুষক নিজৰ জীৱন সংগী কৰি ল’বলৈ ভাল পায়।

শান্ত আৰু সংযত মানুহ

চাণক্য নীতিত কোৱা হৈছে যে শান্ত, সহজ-সৰল আৰু কোমল প্ৰকৃতিৰ সেই পুৰুষসকলৰ প্ৰেমত নাৰীয়ে অতি সোনকালে প্ৰেমত পৰে। এনে পুৰুষৰ প্ৰতি মহিলাসকল অতি আকৰ্ষিত হয়।

মনটো চাইও আকৰ্ষিত হয়

আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে নাৰীয়েও পুৰুষৰ ব্যক্তিত্ব দেখে। জীৱন সংগী বিচাৰি ফুৰোতে নাৰীয়ে পুৰুষৰ সৌন্দৰ্য্যক আওকাণ কৰি তেওঁলোকৰ মগজুলৈ চাই থাকে। সৎ আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমী মানুহৰ প্ৰেমত মহিলাসকল অতি সোনকালে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment