ছোৱালীবোৰ বেছি আকৰ্ষিত হোৱা ল’ৰাৰ এই অভ্যাস প্ৰতি

আমি সকলোৱে জানো যে ছোৱালীৰ ভাষা বুজিবলৈ বৰ কষ্টকৰ। কিন্তু অলপ মনোযোগী হ’লে ইমান কঠিন নহয়। মনৰ জ্ঞান অবিহনে কোনোবাই কাৰোবাক ভাল পালে বুজিবলৈ টান। ল’ৰাই হয়তো নিজৰ ভাল লগা কথাবোৰ প্ৰকাশ কৰিব পাৰে, কিন্তু ছোৱালীয়ে সহজে কৰিব নোৱাৰে। যিমানেই চেষ্টা নকৰক কিয়, ছোৱালী এজনীৰ মুখৰ পৰা সুখ উলিয়াব নোৱাৰি। কিন্তু ছোৱালীবোৰে ল’ৰাৰ কিছুমান অভ্যাস বৰ ভাল পায়। অভ্যাসবোৰ জানি লওক।

উচ্চতা আৰু চুলি: চুটি ল’ৰা-ছোৱালীয়ে যেনেকৈ ভাল নাপায়, সেইদৰে টান মূৰটোও ভাল নাপায়! ছোৱালীয়ে নিজৰ তুলনাত সমান উচ্চতাৰ বা চুটি ল’ৰাৰ পৰা আঁতৰি থকাৰ প্ৰৱণতা থাকে। টান হোৱাৰ ক্ষেত্ৰতো এই কথা প্ৰযোজ্য। ধুনীয়া চুলিৰে ভৰা মূৰ আৰু ওখ ল’ৰাবোৰে সহজেই ছোৱালীৰ হৃদয় জয় কৰিব পাৰে।

ষ্টাইলিছ আৰু ফেশ্বনেবল: ছোৱালীবোৰ ৰুচিৰ ক্ষেত্ৰত অতি সংবেদনশীল। গতিকে ছোৱালীবোৰ সদায় ষ্টাইলিছ আৰু ফেশ্বনেবল ল’ৰাৰ প্ৰতি দুৰ্বল। বৰ্তমানৰ ফেশ্বনৰ প্ৰতি সচেতন আৰু ষ্টাইলৰ প্ৰতি ৰুচি থকা ল’ৰা ছোৱালীৰ পছন্দৰ তালিকাত উচ্চ স্থানত থাকে।

প্ৰতিজনী ছোৱালীৰ এটা মূৰ্তি বা আদৰ্শ পুৰুষ থাকে, তাইৰ পিতৃ। কাৰণ যত্ন আৰু দায়িত্ব শৈশৱৰ পৰাই ডাঙৰ হয়। গতিকে ছোৱালীয়ে স্বাভাৱিকতে এনে ল’ৰাক বেছি পছন্দ কৰে যিসকল যত্নশীল আৰু দায়িত্বশীল। যিজন ল’ৰাই তাইক পিতৃৰ দৰে যত্ন ল’ব পাৰে, তাইৰ যত্ন ল’ব পাৰে আৰু সকলো ধৰণৰ দায়িত্ব ল’ব পাৰে – ছোৱালীয়ে এনে ল’ৰাক বেছি পছন্দ কৰে, এইবোৰেই গুণ ছোৱালীয়ে ল’ৰাৰ মাজত বিচাৰে।

কোনে নিৰাপত্তা দিব পাৰে: ছোৱালীয়ে আটাইতকৈ বেছি চিন্তা কৰা কথাটো হ’ল নিৰাপত্তা। ছোৱালীবোৰক ছোৱালীক নিৰাপত্তা দিব পৰা ল’ৰাৰ প্ৰতি বেছি আকৰ্ষণ কৰে। ছোৱালীবোৰ সদায় সাহসী ল’ৰাৰ প্ৰতি অধিক দুৰ্বল। সামাজিকভাৱে কোমল আৰু ভদ্ৰ ল’ৰাবোৰ আগবাঢ়ি আছে, কিন্তু গতানুগতিকভাৱে ‘দুষ্ট’ ল’ৰাবোৰ ছোৱালীৰ প্ৰিয়ৰ তালিকাত আছে।

প্ৰতিষ্ঠিত ল’ৰা: প্ৰতিষ্ঠিত ল’ৰাই সহজেই ছোৱালীৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰে। কাৰণ ছোৱালীয়ে আৰ্থিক সুৰক্ষাক অধিক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ে। গতিকে ছোৱালীৰ পছন্দৰ তালিকাত প্ৰতিষ্ঠিত পুৰুষ প্ৰথম। আৰ্থিক সুৰক্ষাৰ লগতে সামাজিক মৰ্যাদাও সৰ্বোচ্চ। বিশেষকৈ সামাজিক মৰ্যাদাৰ পৰিয়ালত ডাঙৰ-দীঘল হোৱা ছোৱালী, সুপ্ৰতিষ্ঠিত ল’ৰাৰ প্ৰতি অধিক প্ৰৱল।

এগৰাকী মহিলাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট: কোনো ছোৱালীয়ে নিজৰ সংগীক আন কাৰোবাৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব নিবিচাৰে। এই কাৰণেই ছোৱালীবোৰে এগৰাকী মহিলাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট ল’ৰাক বেছি পছন্দ কৰে। ছোৱালীবোৰে বহুত গাৰ্ল ফ্ৰেণ্ড থকা বা ছোৱালীৰ মাজত জনপ্ৰিয় ল’ৰাক এৰাই চলে! আকৌ ছোৱালীবোৰে আগতে দুটাতকৈ অধিক প্ৰেম কৰা ল’ৰাক ভাল পায়। মূলতঃ ছোৱালীবোৰ আনুগত্যশীল ল’ৰাৰ প্ৰতি দুৰ্বল।

কিন্তু সকলোৰে সকলো গুণ নাই বা থাকিব। আমি সকলোৱে মানুহ। গতিকে মেনেজিং আমাৰ ধৰ্ম। ৰূপ আৰু গঠন হৈছে সৃষ্টিকৰ্তাৰ দান। নিজৰ চেহেৰাত সন্তুষ্ট হ’বলৈ চেষ্টা কৰক। ভাল গুণ আহৰণৰ চেষ্টা কৰক। যদি আপোনাৰ ওপৰত ওপৰৰ সকলো গুণ নাই তেন্তে ছোৱালীয়ে আপোনাক অপছন্দ কৰিব বুলি ভবাৰ কোনো কাৰণ নাই। আত্মবিশ্বাসী হওক আৰু ভাল গুণৰ অধিকাৰী হওক আৰু সকলোৱে আপোনাকো ভাল পাব

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment