নেতিবাচকতা আঁতৰাবলৈ তৎক্ষণাত বাহিৰ কৰক ঘৰত ৰখা এইবোৰ বস্তু, ভৰি থাকিব আপোনাৰ ধন-ভঁৰাল।

Vastu Shastra: হিন্দু ধৰ্মত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান। ঘৰত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ নিয়ম পালন কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। যদি এই নিয়মসমূহ মানি চলা নহয় তেন্তে বাস্তু দোষৰ সৃষ্টি হয় যাৰ বাবে বহু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। আজি আমি আপোনালোকক এনে কিছুমান কথা ক’ম যিবোৰে ঘৰত নেতিবাচকতা বৃদ্ধি কৰে আৰু কাজিয়াৰ এটা প্ৰধান কাৰণ হৈ পৰে। এইবোৰ বস্তু তৎক্ষণাত ঘৰৰ বাহিৰলৈ দলিয়াই দিব লাগে।

এই ফটোবোৰ নাৰাখিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মহাভাৰত যুদ্ধৰ ছবি, তাজমহল, শিৱ তাণ্ডৱ, কাঁইটীয়া গছ-গছনি ৰখা উচিত নহয়। ইয়াৰ ফলত ঘৰত নেতিবাচকতা বিয়পি পৰে আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত সঘনাই কাজিয়া হ’ব পাৰে।

মকৰাজাল

ঘৰৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ যত্ন লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি দেৱী লক্ষ্মী কেৱল পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা থকা ঠাইতহে বাস কৰে। মনত ৰাখিব যে আপুনি ঘৰত মকৰা জাল গঠন হ’বলৈ নিদিয়ে।

পুৰণি কাপোৰ

ঘৰৰ আলমাৰীত ফটা আৰু পুৰণি কাপোৰ ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। ইয়াৰ ফলত নেতিবাচকতা আহি পৰে আৰু কাজিয়াৰ সৃষ্টি হয়।

ছাদ চাফা কৰা

ঘৰৰ কোঠাবোৰ চাফা কৰাৰ লগতে চালখনো পৰিষ্কাৰ কৰি ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। যদি আপোনাৰ চাদত আৱৰ্জনা বা পুৰণি বস্তু ৰখা হয়, তেন্তে তৎক্ষণাত আঁতৰাই পেলাব লাগে, নহ’লে দৰিদ্ৰতাই প্ৰাধান্য পায় আৰু দেৱী লক্ষ্মী সুখী নহয়। ধন-সম্পত্তি দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ বিশেষ যত্ন লওক। তেওঁৰ কৃপাত টকাৰ অভাৱ নহ’ব আৰু তহবিল ভৰ্তি হৈ থাকিব।

ভঙা আলমাৰী

যদি ঘৰৰ আলমাৰীত কিবা দোষ আছে, তেন্তে মেৰামতি বা সলনি কৰাওক। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ বেয়া আলমাৰীয়ে কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে আৰু সফলতা লাভৰ ক্ষেত্ৰত বহুত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

ভঙা বস্তু

বস্তুবোৰ নষ্ট হৈ গ’লেও ঘৰতে ৰাখে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে বেয়া আচবাব, বাচন-বৰ্তন, লেম্প, ঘড়ী আদি ভঙা বস্তু ঘৰত ৰাখিব নালাগে। ইয়াৰ ফলত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত উত্তেজনা সৃষ্টি হোৱাৰ লগতে নেতিবাচকতা বিয়পিব পাৰে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। AxomInfo-এ এই কথা নিশ্চিত নকৰে।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment