কুবেৰ দেৱৰ এই ৫টা নিয়ম মানি চলক, জীৱনত টকাৰ অভাৱ নহ’ব।

সনাতন ধৰ্মত কুবেৰ দেৱৰ সন্দৰ্ভত কিছুমান বিশেষ নিয়ম দিয়া হৈছে, যে যদি কোনো ব্যক্তিয়ে গাঁঠি বান্ধে তেন্তে তেওঁৰ ভল্টটো সদায় ধনেৰে ভৰি থাকে।

Kuber Dev Niyam : হিন্দু পৌৰাণিক কাহিনীত কুবেৰ দেৱক ধনৰ দেৱতা বুলি কোৱা হয়। তেওঁক ধনৰ ভঁৰালৰ প্ৰতীক, ন্যায়াধীশ আৰু জনকল্যাণমূলক দেৱতা হিচাপে গণ্য কৰা হয়। লক্ষ্মীৰ সংগ্ৰাহক আৰু ধন-সম্পত্তিৰ নিয়ন্ত্ৰক হিচাপেও তেওঁ পৰিচিত। কওঁ যে কুবেৰ মহাৰাজ দক্ষিণ দিশৰ ধনী ব্যক্তি। বহু প্ৰাচীন গ্ৰন্থত তেওঁ লংকাক ধন-সম্পত্তিৰ নগৰ হিচাপে প্ৰতিষ্ঠা কৰা বুলি উল্লেখ আছে। এই কাৰণেই লংকাক “অলকা” বুলিও কোৱা হয়।

একে সময়তে সনাতন ধৰ্মত কুবেৰ দেৱৰ সন্দৰ্ভত কিছুমান বিশেষ নিয়ম দিয়া হৈছে, যে যদি কোনো ব্যক্তিয়ে গাঁঠি বান্ধে তেন্তে তেওঁৰ ভল্টটো সদায় ধনেৰে ভৰি থাকে। কুবেৰ মহাৰাজৰ লগতে মাতৃ লক্ষ্মীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদো লাভ কৰে। গতিকে আজি আমি আপোনালোকক সেই নিয়মবোৰৰ বিষয়ে বিতংভাৱে ক’ম…

কুবেৰ মন্ত্ৰ

লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ নিয়মিত কুবেৰ মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে আপুনি ‘অম লক্ষ্মী কুবেৰায় নমঃ’ বা ‘অম শ্ৰী হ্ৰীম ক্লিম বিত্তেশ্বৰায় নমঃ’ মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি আহিব আৰু আপোনাৰ জীৱনটো সুখেৰে পাৰ হ’ব।

কুবেৰ যন্ত্ৰ

ঘৰখন আশীৰ্বাদেৰে ভৰাই তুলিবলৈ কুবেৰযন্ত্ৰ স্থাপন কৰিব লাগে। দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত ৰোপণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগতে আচাৰ-ব্যৱহাৰৰ পূজাও কৰিব। ঘৰৰ মন্দিৰতো ৰাখিব পাৰে। আৰ্থিক লাভৰ লগতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবেও অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনাও আছে।

ফটো ৰাখক

কুবেৰ দেৱৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ হ’লে তেওঁৰ মূৰ্তি আপোনাৰ ঘৰত স্থাপন কৰিব লাগিব। উত্তৰ দিশত ৰাখি ঈশ্বৰে সদায় সুখী হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ ৰাখে। যাৰ বাবে আপোনাৰ চেফ কেতিয়াও খালী নহ’ব। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ জীৱনটো সুখ আৰু শান্তিৰে কটাব পাৰিব।

দান কৰা

সনাতন ধৰ্মত দান-বৰঙণিৰ অতি গুৰুত্ব আছে। দান-বৰঙণিৰ গুণী কৰ্ম কৰি সকলো দেৱ-দেৱী অতি সোনকালে সন্তুষ্ট হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। সেয়ে ত্ৰয়োদশীৰ দিনা দুখীয়াক টকা দিবলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ জীৱনটো সফল হ’ব আৰু ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব।

এই বস্তুটো আগবঢ়াওক

কুবেৰ দেৱৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ পূজাৰ সময়ত ধনীয়া, সুগন্ধি, সুমপাখি, লং, ৰঙা ফুল, ইলাচি আগবঢ়াব। এই কথাত সন্তুষ্ট হৈ দেৱী লক্ষ্মীয়ে সদায় আপোনাৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ ৰাখে। ইয়াৰ লগে লগে আপুনি সদায় বিপদৰ পৰা আঁতৰি থাকে।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment