Advertisement
ৰাশিফল

এটা সুস্থ সম্পৰ্কৰ এই ৫টা গোপন কথা জানি লওক, পৰীক্ষা কৰক আপোনাৰ সম্পৰ্ক সুস্থ নেকি?

সংগীৰ প্ৰতি মৰম দেখুওৱাটো কোনো অৰ্থতে ভুল নহয়, বৰঞ্চ ই আপোনাৰ বন্ধনক অধিক শক্তিশালী আৰু সুস্থ কৰি তোলে। জানি লওক যিবোৰ কথাই আপোনাক কয় যে আপোনাৰ সম্পৰ্ক সুস্থ।

জীৱনৰ প্ৰতিটো সম্পৰ্কৰ গুৰুত্ব আৰু পৰিচয় বেলেগ বেলেগ। সেই সম্পৰ্কবোৰৰ ভিতৰত স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক অতি বিশেষ। এই সম্পৰ্কত সৰু সৰু কাজিয়া আৰু তৰ্ক স্বাভাৱিক। তেতিয়াহে আপুনি আজীৱন স্থায়ী হোৱা এই সম্পৰ্কটোক আজীৱন কৰি তুলিব পাৰিব। আপোনাৰ সংগীৰ যত্ন লোৱাৰ উপৰিও তেওঁৰ সন্মানৰ যত্নও ল’ব। আচলতে সংগীৰ প্ৰতি মৰম দেখুওৱাটো কোনো অৰ্থতে ভুল নহয়, বৰঞ্চ ই আপোনাৰ বন্ধনক অধিক শক্তিশালী আৰু সুস্থ কৰি তোলে। জানি লওক যে আপোনাৰ সম্পৰ্ক আকৰ্ষণীয় আৰু সুস্থ বুলি কোৱা বস্তুবোৰ কি কি ।

পাৰস্পৰিক সন্মান বজাই ৰখাটো এটা সুস্থ সম্পৰ্কৰ লক্ষণ।

এই সন্দৰ্ভত মনোবিজ্ঞানী ড০ যুৱৰাজ পন্তই বুজাইছে যে সুস্থ সম্পৰ্ক হ’ল ইজনে সিজনৰ কৰ্ম আৰু সিদ্ধান্তক সন্মান কৰা। লগতে কোনো কাৰণত সম্পৰ্কত যদি কোনো বিবাদ হয়, তেন্তে তাৰ কাৰণ বিচাৰি উলিয়াই সমাধানৰ চেষ্টা কৰাটো সুস্থ সম্পৰ্কৰ ইংগিত দিয়ে। আজিৰ যুগত মানুহৰ মাজত ঈৰ্ষা আৰু ইগোৰ সমস্যা বাঢ়িছে। ইয়াৰ বাবে সম্পৰ্কত ফুটা বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে।

এই লক্ষণসমূহে আপুনি সুস্থ সম্পৰ্কত থকাৰ ইংগিত দিয়ে

১/ প্ৰতিটো কামৰ বাবে প্ৰশংসা লাভ কৰা

যদি আপুনি আপোনাৰ সকলো কষ্টৰে কিছু কাম কৰি আছে। গতিকে বিনিময়ত আপুনি যি প্ৰশংসা লাভ কৰে, সেইটোৱে আপোনাৰ উৎসাহ আৰু অধিক বৃদ্ধি কৰে। কিন্তু যদি আপোনাৰ কামে নেতিবাচক মন্তব্যৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। গতিকে আপোনাৰ ইচ্ছাশক্তি ক্ৰমান্বয়ে কমি যায়। যদি আপোনাৰ সংগীয়েও আপোনাৰ কামৰ বাবে আপোনাক শলাগ লয় তেন্তে ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি সুস্থ সম্পৰ্কত আছে।

২) আলোচনাৰ জৰিয়তে সমস্যা সমাধান কৰা

কাজিয়াই সম্পৰ্কত তিক্ততা আৰু ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এগৰাকী নাৰীক দুৰ্বল বুলি গণ্য কৰি তেওঁৰ ওপৰত হাত উঠাটো সম্পূৰ্ণ ভুল। আনহাতে, যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আলোচনাৰ জৰিয়তে যিকোনো সমস্যা সমাধানৰ বাবে জোৰ দিয়ে। গতিকে ইয়াৰ দ্বাৰা সমস্যা সমাধান হোৱাই নহয় সম্পৰ্কৰ ঘনিষ্ঠতাও বৃদ্ধি পায়। একে সময়তে ইজনে সিজনৰ ওপৰত বিশ্বাস বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে।

৩/ প্ৰতিটো সৰু সৰু কথাকে গুৰুত্ব দিয়া

যদি আপোনাৰ সংগীয়ে যিকোনো কাম কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ মতামত জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি ভাবে। গতিকে এয়া এক সুস্থ সম্পৰ্কৰ লক্ষণ। প্ৰতিটো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে সংগীৰ সৈতে আলোচনা কৰিলে ইয়াৰ গুৰুত্ব প্ৰকাশ পায়। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হোৱাই নহয়, আত্মবিশ্বাসো বৃদ্ধি পাব।

৪/ উচ্চাকাংক্ষা নথকা

ইজনে সিজনক অৱহেলা কৰি সম্পৰ্কৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষাৰ বাবে অত্যধিক উচ্চাকাংক্ষা থকাটো সম্পূৰ্ণ ভুল। যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ ইচ্ছাৰ যত্ন লয় আৰু লোভত আপোনাৰ লগত আকৃষ্ট হয়, তেন্তে ইয়াৰ ফলত সম্পৰ্কটো বিনষ্ট হয়। সুস্থ সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ সংগীৰ পৰা কোনো ধৰণৰ আশা নকৰাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁৰ বাবে আদৰ্শ হিচাপে প্ৰমাণিত হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

৫/ পাৰস্পৰিক সন্মান বজাই ৰাখক

প্ৰেমৰ উপৰিও সম্পৰ্কত ইজনে সিজনক সন্মান কৰাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ। যিকোনো ব্যক্তিৰ সন্মুখত আপোনাৰ সংগীৰ লগত তৰ্ক কৰা বা তেওঁৰ বিষয়ে আন মানুহৰ লগত কথাবোৰ শ্বেয়াৰ কৰাটো সম্পৰ্কটোৰ বাবে ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আনৰ প্ৰতি নম্ৰতা, মৰম আৰু সন্মান থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ ফলত সম্পৰ্ক দীৰ্ঘস্থায়ী হৈ থাকে।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button