Advertisement
সম্পৰ্ক

নাৰীৰ এই কামৰ প্ৰতি পুৰুষতকৈ বেছি হেঁপাহ, কিন্তু তেওঁলোকে কেতিয়াও নকয়

মহান পণ্ডিত, নৈতিকতাবিদ, কূটনীতিবিদ, শিক্ষক, কৌশলবিদ আৰু অৰ্থনীতিবিদ আচাৰ্য চাণক্যই নাৰীৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰা নীতিত নাৰী সম্পৰ্কে বহু কথা কৈছে। চাণক্যইও নাৰীৰ সেই কামবোৰৰ কথা কৈছে, যিবোৰ কাম তেওঁলোকে পুৰুষতকৈ বেছি কৰিবলৈ ইচ্ছা কৰে, কিন্তু লাজৰ বাবে কেতিয়াও নকয়। গতিকে পুৰুষতকৈ মহিলাই কি কি কাম বেছি কৰিব বিচাৰে জানো আহক।

এই কাৰণেই নাৰীক ক্ষমতাৰ মূৰ্ত ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয়

আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে পুৰুষতকৈ মহিলাৰ সাহস ছয়গুণ বেছি। সেয়েহে তেওঁক শক্তিৰ মূৰ্তি বুলি গণ্য কৰা হয়। চাণক্য নীতিৰ মতে পুৰুষতকৈ মহিলাৰ লাজ চাৰিগুণ বেছি।

মহিলাৰ এই হেঁপাহ ৮ গুণ বেছি

আচাৰ্য চাণক্যই তেওঁৰ নীতিসমূহত কৈছে যে পুৰুষতকৈ মহিলাৰ যৌন ইচ্ছা আঠগুণ বেছি, কিন্তু লাজৰ বাবে তেওঁলোকে সেইটো আগবাঢ়ি আহিবলৈ নিদিয়ে। চাণক্যৰ মতে মহিলাসকলৰো যথেষ্ট ষ্টেমিনা থাকে আৰু সেইবাবেই তেওঁলোকে পৰিয়ালটো ভালদৰে চম্ভালি থাকে।

মহিলাৰ ভোক বেছি হয়

আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে মহিলাসকলে পুৰুষতকৈ দুগুণ ভোক অনুভৱ কৰে, অৰ্থাৎ তেওঁলোকৰ খাদ্যাভ্যাস দুগুণ। কিন্তু বৰ্তমানৰ জীৱনশৈলী আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ বাবে মহিলাসকলৰ খাদ্যাভ্যাস হ্ৰাস পাইছে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button