ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম বিশ্বব্যাপী বিচ্ছিন্নতাৰ সন্মুখীন হৈছে, ইয়াৰ মূল কাৰণ জানক..

ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম, থ্ৰেডছকে ধৰি মেটাৰ মালিকানাধীন প্লেটফৰ্মসমূহে বৰ্তমান কাৰিকৰী সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, যাৰ ফলত মঙলবাৰে বহু ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এইবোৰ দুৰ্গম হৈ পৰিছে। এই বিজুতিৰ ফলত এই ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মসমূহৰ কাৰ্য্যকলাপত প্ৰভাৱ পৰিছে।

লগইন সমস্যা আৰু ফিড সতেজ সমস্যা

ব্যৱহাৰকাৰীসকলে বিভিন্ন সমস্যাৰ ৰিপৰ্ট দিছে, যেনে তেওঁলোকৰ ফেচবুক একাউণ্টৰ পৰা লগ আউট হোৱাৰ বাবে পুনৰ লগ ইন কৰাটো অসম্ভৱ হৈ পৰিছে। একেদৰে ইনষ্টাগ্ৰাম ব্যৱহাৰকাৰীসকলেও নিজৰ ফিড সতেজ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে, কিছুমান ব্যক্তিৰ বাবে কাহিনী আৰু মন্তব্য লোড হ’ব নোৱাৰে। মেটাৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত এপ থ্ৰেডছও সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হৈ পৰিছে, মুকলি কৰাৰ সময়ত এটা ভুল বাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা হৈছে।

ৰিপৰ্টৰ দ্ৰুত উত্থান

ইণ্টাৰনেট সেৱা বিচ্ছিন্নতা অনুসৰণ কৰা ৱেবছাইট ডাউনডিটেক্টৰৰ ওপৰত এই সমস্যা আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত তিনিওটা প্লেটফৰ্মৰ বাবে দ্ৰুতগতিত উত্থান ঘটিছিল। ব্যৱহাৰকাৰীৰ ব্যাপক অভিযোগৰ পিছতো মেটাই এতিয়াও আনুষ্ঠানিকভাৱে সমস্যাটো স্বীকাৰ কৰা নাই।

মুখপাত্ৰৰ টুইটৰ জৰিয়তে সেৱাত ব্যাঘাত জন্মা বুলি স্বীকাৰ কৰিছে মেটাই

মেটাৰ এজন মুখপাত্ৰ এণ্ডি ষ্টোনে টুইটাৰত গৈ কোম্পানীটোৰ সেৱাসমূহত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে সন্মুখীন হোৱা ব্যাপক সমস্যাসমূহৰ সমাধান কৰে। এটা টুইটত ষ্টোনে এই সমস্যাটো স্বীকাৰ কৰি কয় যে, “আমি সচেতন যে মানুহে আমাৰ সেৱাসমূহ লাভ কৰাত অসুবিধা পাইছে। আমি এতিয়া এই বিষয়ে কাম কৰি আছো।”

মেটাৰ মালিকানাধীন ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম, থ্ৰেডছৰ দৰে মেটাৰ মালিকানাধীন প্লেটফৰ্মত প্ৰৱেশ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হোৱা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অসংখ্য প্ৰতিবেদনৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই এই টুইটটো কৰা হৈছে। এই বিঘিনিৰ ফলত বহু ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লগ ইন বা তেওঁলোকৰ ফিড সতেজ কৰিব পৰা নাই, যাৰ ফলত ব্যৱহাৰকাৰী ভিত্তিৰ মাজত হতাশা আৰু চিন্তাৰ সৃষ্টি হৈছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment