প্ৰতিজন অভিভাৱকে নিজৰ সন্তানক শিকাব লাগে এই অভ্যাসবোৰ, ভাল হ’ব ভৱিষ্যত

নতুন কাৰ্য্যকলাপঃ শিশুক সফল কৰিবলৈ প্ৰথমে তেওঁলোকক এজন ভাল মানুহ কৰি তোলাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। যাতে তেওঁ জীৱনৰ নতুন উচ্চতা স্পৰ্শ কৰিব পাৰে। ল’ৰা-ছোৱালীক নতুন নতুন কাম-কাজ আৰু কলা শিকাব লাগিব। আপুনি তেওঁলোকক সদায় ইতিবাচক চিন্তাৰ কথা কোৱা উচিত। ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকে জীৱনৰ প্ৰতিটো ডাঙৰ সমস্যা অতিক্ৰম কৰিব পাৰে।

বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক

তেওঁলোকৰ বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ কামৰ বিষয়ে ভালদৰে শিকাব লাগে। যদি আপোনাৰ সন্তানে নিজৰ ওপৰত মনোনিৱেশ কৰি থাকে, তেন্তে তেওঁ যিকোনো কঠিন কাম অতিক্ৰম কৰিব পাৰে। মানুহৰ প্ৰতি অধিক গুৰুত্ব দিয়াতকৈ আমি নিজৰ কামত অধিক গুৰুত্ব দিলে ভাল। ইয়াৰ দ্বাৰা জুই অবিৰতভাৱে বৃদ্ধি কৰাৰ সৰ্বোত্তম উপায় বুলি গণ্য কৰা হয়। সফল হ’ব বিচাৰিলে এইবোৰ শিকিব লাগিব।

ছ’চিয়েল মিডিয়া

বহু ল’ৰা-ছোৱালীয়ে ফোনত বেছি মনোযোগ দিয়ে, এইটো একেবাৰে ভাল কথা নহয়। ছ’চিয়েল মিডিয়া ব্যৱহাৰ কৰি ল’ৰা-ছোৱালীয়ে কিতাপৰ প্ৰতি আগ্ৰহ হেৰুৱাই পেলায় আৰু তাৰ পিছত তেওঁলোকে পঢ়া-শুনা কৰিবলৈ একেবাৰেই মন নাযায়। শিশুৰ মাজত কিতাপ পঢ়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহ ভালকৈ জগাই তুলিব লাগিব। মাত্ৰ এখন কিতাপ আছে যিয়ে আপোনাৰ সন্তানক ভাল দিশত আৰু সফল হ’বলৈ সহায় কৰিব পাৰে।

নিয়মানুৱৰ্তিতা

তেওঁলোকক অনুশাসন শিকোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এই কথা প্ৰথমে আমাৰ ল’ৰা-ছোৱালীক শিকাব লাগে। শিশুৰ আত্ম-অনুশাসন থাকিব লাগিব। ল’ৰা-ছোৱালীক কিবা এটা শিকাব লাগিব। নতুন নতুন কথা শিকাৰ আবেগে আপোনাৰ সন্তানক বহু আগুৱাই লৈ যায়। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ সন্তানক ডাঙৰ হোৱাৰ পিছতো ভিৰৰ পৰা বেলেগ দেখা যাব।

সক্ৰিয়

শিশুসকলে সময়মতে খাদ্য খোৱা আৰু শুই থকাৰ অভ্যাস গঢ়ি তুলিব লাগে। তেওঁলোকৰ টোপনিও সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু তেওঁলোকেও দিনটো সক্ৰিয় হৈ থাকিব। শিশুক বাহিৰৰ খাদ্য খোৱাৰ পৰা সদায় নিষেধ কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ মনতো যথেষ্ট প্ৰভাৱ পৰে।

অস্বীকাৰ: প্ৰিয় পাঠক, আমাৰ বাতৰি পঢ়াৰ বাবে ধন্যবাদ। এই খবৰটো কেৱল আপোনালোকক সজাগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে লিখা হৈছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment