হনুমান চলিছা পঢ়ি থাকোঁতে এইবোৰ ভুল নকৰিব, নহলে পাঠটো ফলপ্ৰসূ নহ’ব।

হনুমান জীক শংকতমোচন বুলিও কোৱা হয় কাৰণ তেওঁক পূজা কৰিলে ভক্তৰ সকলো কষ্ট নাইকিয়া হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰাটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। কিন্তু এই সময়ছোৱাত কিছু কথা মনত ৰখাটো জৰুৰী যাতে ইয়াৰ সম্পূৰ্ণ ফলাফল পাব পাৰে।

হিন্দু ধৰ্মত মঙলবাৰক বিশেষভাৱে ভগৱান হনুমান পূজাৰ বাবে উৎসৰ্গিত বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে দৈনিক হনুমান চলিছা পাঠ কৰিলে ব্যক্তিজনে বজৰংগবলী জীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে, যাৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ জীৱনৰ সকলো অসুবিধা দূৰ হয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি হনুমান চলিছা আবৃত্তিৰ সম্পূৰ্ণ সুফল পাব বিচাৰে তেন্তে কিছুমান কথা মনত ৰাখিব।

এই ভুলবোৰ নকৰিব

যেতিয়াই হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰিবলৈ বহিব, তেতিয়াই মনলৈ কোনো ধৰণৰ নেতিবাচক চিন্তা নানিব। কাৰণ এনে কৰিলে হনুমান চলিছা আবৃত্তিৰ সম্পূৰ্ণ সুফল পোৱা নাযায়। হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰি থাকোঁতে সমগ্ৰ মনোযোগ ইয়াৰ ওপৰত কেন্দ্ৰীভূত কৰি ৰাখক। কোনো ধৰণৰ কথা-বতৰা নকৰিব, তেতিয়াহে হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ পাব পাৰিব।

বজৰংবলীৰ খং উঠিব পাৰে

যদি আপুনি হনুমান জীক পূজা কৰে আৰু তেওঁৰ প্ৰকৃত ভক্ত, তেন্তে মনত ৰাখিব যে আপুনি কেতিয়াও কোনো দুৰ্বল ব্যক্তিক হাৰাশাস্তি কৰা উচিত নহয়। কাকো গালি-গালাজ নকৰিব। এনে কৰিলেও আপুনি হনুমান চলিছা আবৃত্তিৰ লাভ নাপায়।

কিমানবাৰ আবৃত্তি কৰিব লাগে

মঙলবাৰক ভগৱান হনুমান পূজাৰ বাবে সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত মঙলবাৰে যদি তিনিবাৰ হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰে তেতিয়া হনুমান জীয়ে খুব সুখী হৈ সাধকৰ ওপৰত কৰুণ দৃষ্টি ৰাখে।

নিশ্চিতভাৱে কাম কৰিব

যেতিয়াই হনুমান চলিছা পাঠ কৰিবলৈ বহিব তেতিয়াই ওচৰতে পানীৰে ভৰা পাত্ৰ এটা ৰাখক। হনুমান চলিছা আবৃত্তি সম্পূৰ্ণ কৰি এই পানী সেৱন কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি জীৱনত শুভ ফল দেখিবলৈ পাব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment