লিফ্টত আবদ্ধ হৈ পৰিলে নকৰিব এইবোৰ ভুল, লেখাটো চেয়াৰ কৰি আনকো সজাগ কৰক

Stuck in an elevator: সাধাৰণতে আধাতকৈ অধিক লোকে লিফ্ট ব্যৱহাৰ কৰে। কাৰ্যালয়, বজাৰ, দোকান, মল আৰু ফ্লেটত নিয়োজিত। প্ৰতিদিনে লাখ লাখ লোকে লিফ্ট ব্যৱহাৰ কৰে। এনেও বহুবাৰ হয় যেতিয়া হঠাতে লিফ্টৰ লাইট বন্ধ হৈ যায় আৰু লিফ্ট বন্ধ হৈ যায়। লিফ্ট বন্ধ হোৱাৰ পিছত মানুহে ভয় খাই আতংকিত হৈ এনে বহু ভুল কৰে, যাৰ ফলত পৰিস্থিতি আৰু বেয়া হৈ পৰে। প্ৰতিদিনে ছ’চিয়েল মিডিয়াত লিফ্ট বন্ধ হোৱাৰ খবৰ আহি থাকে, যিটো দেখি মানুহে প্ৰায়ে নাৰ্ভাছ হৈ পৰে। আপোনালোকক কওঁ যে এনে পৰিস্থিতিত আপুনি আতংকিত হৈ এই ভুলবোৰ কৰা উচিত নহয়।

লিফ্টত আবদ্ধ হৈ পৰিলে এইবোৰ ভুল নকৰিব

অধিক চিন্তা নকৰিব

লিফ্ট আবদ্ধ হৈ পৰিলে মানুহ প্ৰায়ে নাৰ্ভাছ আৰু চিন্তিত হৈ পৰে। লিফ্টত যিমানেই মানুহৰ সংখ্যা বেছি হ’ব সিমানেই সমস্যা বাঢ়িব পাৰে কাৰণ মানুহ নাৰ্ভাছ হৈ উশাহ-নিশাহ দ্ৰুত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিব। যদি লিফ্ট আবদ্ধ হৈ পৰে তেন্তে শান্ত হৈ থাকক আৰু মানুহকো শান্ত কৰি দিয়ক। যাতে আন মানুহেও ভয়ত একে কাম নকৰে, যাৰ ফলত সমস্যা বাঢ়িব পাৰে আৰু লিফ্ট মেৰামতি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে বেয়া হৈ পৰে।

লিফ্টৰ এলাৰ্ম বজাওক

যদি লিফ্ট আবদ্ধ হৈ পৰে তেন্তে লগে লগে এলাৰ্ম বুটামটো টিপিব। এলাৰ্ম বজাই কোনোবাই সঁহাৰি পোৱালৈ অপেক্ষা কৰক। লিফ্টৰ বুটামত ঘণ্টা এটাৰ ছবি আছে, যিটো বজাই মেনেজমেণ্টক অৱগত কৰিব পাৰি। ইয়াৰ উপৰিও ফোনটোৰ ফটো এখনো আছে, ইয়াকো টিপি মানুহৰ সহায়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰক। লিফ্ট আৰু এলাৰ্ম কোম্পানীৰ লগত যোগাযোগ কৰাৰ পিছত লিফটৰ পৰা আঁতৰি যাব। ইয়াৰ লগে লগে যেতিয়া মেনেজমেণ্টে দুৱাৰ খুলিবলৈ আহে, তেতিয়া তেওঁলোকৰ প্ৰৱেশৰ বাবে এটা স্পষ্ট বাট থাকে।

জপিয়াই নাযাব

প্ৰায়ে লিফ্ট ভাঙিলে আতংকৰ বাবে মানুহে ওপৰলৈ তললৈ জপিয়াই যাবলৈ আৰম্ভ কৰে। মানুহে বিশ্বাস কৰে যে জাম্প কৰিলে স্থবিৰ হৈ পৰা লিফ্টে আকৌ জাম্পষ্টাৰ্ট পাব আৰু লিফ্ট আৰম্ভ হ’ব। কিন্তু ইয়াৰ ফলত লিফ্টৰ ষ্টেবিলাইজাৰ চিষ্টেমত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে আৰু লিফ্ট খুলিবলৈ অসুবিধা হ’ব পাৰে।

দুৱাৰখন খুলিবলৈ চেষ্টা নকৰিব

লিফ্টত আবদ্ধ হৈ পৰাৰ পিছত মানুহে প্ৰায়ে আতংকিত হৈ দুৱাৰখন খুলিবলৈ চেষ্টা কৰে। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰায়ে এনেকুৱা হয় যে দুৱাৰখন খোলা থকাৰ সময়তে লিফ্টখন চলিবলৈ আৰম্ভ কৰে, ইয়াৰ ফলত লিফ্টৰ পৰা পৰি যোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। গতিকে লিফ্টত আবদ্ধ হৈ থাকিলে কেতিয়াও দুৱাৰখন খুলিবলৈ চেষ্টা নকৰিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment