দীপাৱলীৰ নিশা ভুলতেও এইবোৰ কাম নকৰিব, নহলে মা লক্ষ্মী আপোনাৰ ঘৰলৈ নাহিব।

দীপাৱলী পূজা ২০২৩ঃ হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি কাৰ্তিক মাহৰ অমাৱস্যাৰ দিনা দীপাৱলী উৎসৱ পালন কৰা হয়। এইবাৰ দীপোৎসৱ ১২ নৱেম্বৰ দেওবাৰে উদযাপন কৰা হ’ব। বিশ্বাস কৰা হয় যে দীপাৱলীৰ দিনা দেৱী লক্ষ্মী পৃথিৱীত উপস্থিত হৈ ভক্তৰ সকলো কামনা পূৰণ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত দীপাৱলীৰ নিশা এইবোৰ কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে।

দীপাৱলী ২০২৩ উপায়ঃ হিন্দু ধৰ্মৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ উৎসৱ দীপাৱলী, সেইবাবেই দীপাৱলীৰ আগলৈকে মানুহৰ মাজত উৎসাহ দেখা যায়। দীপাৱলী দীপোৎসৱ, দীপাৱালী আদি বহু নামেৰে জনাজাত। দীপাৱলীৰ এই বিশেষ দিনটোত লক্ষ্মী-গণেশ জীক ভক্তসকলে পূজা কৰে। বিশ্বাস কৰা হয় যে দীপাৱলীত দেৱী লক্ষ্মীক ভক্তিৰে পূজা কৰিলে ভক্তৰ জীৱনৰ আৰ্থিক সমস্যা নাইকিয়া হয়।

সুখ আৰু সমৃদ্ধি নোহোৱা হৈ যায়

দীপাৱলীৰ আগতে গোটেই ঘৰখন চাফা কৰা হয়, কাৰণ ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি দেৱী লক্ষ্মী কেৱল পৰিষ্কাৰ ঠাইতহে বাস কৰে। কিন্তু দীপাৱলীৰ নিশা ঘৰৰ জাবৰ-জোঁথৰ ঝাড়ু বা বাহিৰলৈ পেলাব নালাগে বুলিও বিশ্বাস কৰা হয়। কাৰণ এনে কৰিলে ঘৰৰ সুখ আৰু সমৃদ্ধি নাইকিয়া হৈ যায়।

এই কামটো নকৰিবা

দীপাৱলীত বহুতে এনেকুৱা কাম কৰে যিবোৰ মৌলিক দৃষ্টিকোণৰ পৰাও সঠিক বুলি গণ্য কৰা নহয়। যেনে জুৱা খেলা, মদ খোৱা। কিন্তু এই কামটো একেবাৰেই কৰা উচিত নহয় কাৰণ ইয়াৰ দ্বাৰা দেৱী লক্ষ্মীক ক্ষুব্ধ কৰিব পাৰে আৰু ব্যক্তিজনে বহু আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

এই ঘৰত দেৱী লক্ষ্মী বাস নকৰে

হিন্দু শাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী কেতিয়াও সুৰা সেৱন কৰা ঘৰত বাস নকৰে। লগতে দেৱী লক্ষ্মী কেতিয়াও এনে ঘৰত বাস নকৰে য’ত নাৰীক সন্মান কৰা নহয়। সেয়ে দীপাৱলীৰ দিনা এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment