Advertisement
ধৰ্ম

ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে আৰম্ভ হয় নেকি টেনচন? হ’ব পাৰে এই বাস্তুৰ দোষ

ঘৰখনেই হ’ল যিকোনো ব্যক্তিৰ বাবে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ শান্তিৰ ঠাই। গোটেই দিনটো যিমানেই ঘূৰি নাথাকক কিয়, ঘৰলৈ গ’লে আপুনি অতি শিথিল অনুভৱ কৰে। ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে ভাগৰ আধা নাইকিয়া হৈ যায়। কিন্তু কিছুমান মানুহৰ লগত এনেকুৱাও হয় যে ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে এক অদ্ভুত উত্তেজনা অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

ঘৰৰ ভিতৰলৈ অহাৰ লগে লগে এক অদ্ভুত নেতিবাচকতা অনুভৱ কৰে আৰু এনে পৰিস্থিতিত ঘৰৰ ভিতৰত থাকিবলৈ মন নাযায়। ঘৰৰ ভিতৰত থাকিলেও তেওঁলোকে এক অদ্ভুত মানসিক চাপ অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি আপোনাৰ লগতো একেই কথা হৈ আছে তেন্তে ঘৰৰ বাস্তুৰ দোষৰ বাবেও হ’ব পাৰে। গতিকে, আজি এই লেখাটোত বাস্তু শাস্ত্ৰী ডাঃ আনন্দ ভৰদ্বাজে আপোনাক এনে কিছুমান বাস্তু দোষৰ বিষয়ে কৈছে, যিবোৰে ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ মনত উত্তেজনা সৃষ্টি কৰিব পাৰে-

অত্যধিক আন্ধাৰ

যদি আপোনাৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে প্ৰৱেশদ্বাৰত অত্যধিক আন্ধাৰ হয়, তেন্তে ই এক প্ৰকাৰৰ নেতিবাচকতাৰ সৃষ্টি কৰে। ইয়াৰ বাবে ব্যক্তিজনে ঘৰৰ ভিতৰলৈ আহিবলৈ মন নকৰে। ঘৰৰ বাহিৰলৈ উভতি যাব খোজে। ইয়াৰ ফলত তেওঁৰ এক অদ্ভুত ধৰণৰ উত্তেজনা হয়। কেৱল এইটোৱেই নহয়, ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰৰ বেৰত ভিজা বা ফাটি যোৱা প্লাষ্টাৰকো একেবাৰে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। ইয়াৰ বাবেই এজন ব্যক্তিয়ে ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে টেনচন অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

চিৰি থকা

বহু সময়ত ঘৰবোৰত প্ৰৱেশদ্বাৰৰ ঠিক সন্মুখতে চিৰি থাকে। এনে পৰিস্থিতিত দুৱাৰখন খোলাৰ লগে লগে মানুহে প্ৰথমে চিৰিৰ ফালে চায়। ইয়াৰ ফলত এক প্ৰকাৰৰ ঋণাত্মক শক্তিও সৃষ্টি হয়। ইয়াৰ কাৰণে এজন ব্যক্তিয়ে ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে টেনচন অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰতো এনেকুৱা হয়, তেন্তে আপুনি জখলাৰ সন্মুখত কিবা এটা বাধা ৰাখিব লাগে। যাতে ঘৰৰ ভিতৰলৈ অহা ব্যক্তিজনৰ প্ৰত্যক্ষ দৃষ্টি দুৱাৰমুখলৈ নাযায়।

টয়লেটৰ দুৱাৰ

কিছুমান ঘৰো এনেদৰে নিৰ্মাণ কৰা হয় যে ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰৰ ঠিক সন্মুখতে শৌচাগাৰৰ দুৱাৰখন থাকে। ইয়াকো বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। ইয়াৰ বাবেই ব্যক্তিজনৰ মনতো নেতিবাচকতা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি আপোনাৰ ঘৰৰ শৌচাগাৰৰ দুৱাৰখনো একে ধৰণে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে, তেন্তে সেই শৌচাগাৰৰ দুৱাৰখনৰ দিশ সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। যদি এইটো সম্ভৱ নহয়, তেন্তে দুৱাৰৰ ওচৰত দুৱাৰ এখন ৰাখিব লাগে, যাতে অহা ব্যক্তিজনে শৌচাগাৰৰ প্ৰত্যক্ষ দৃশ্য নাপায়।

ভঙা আচবাব

সাধাৰণতে ঘৰবোৰত প্ৰৱেশদ্বাৰত ড্ৰয়িং ৰুম থাকে। মানুহে নিজৰ সুবিধা অনুযায়ী ড্ৰয়িং ৰুম বনায়। ই কোনো সমস্যা নহয়। কিন্তু সেই ড্ৰয়িং ৰুমত যদি কোনো অতি পুৰণি বা ভঙা আচবাব ৰখা হয়, তেন্তে সেইটো একেবাৰেই ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। ইয়াৰ বাবেই ঘৰত নেতিবাচকতা বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু মানুহৰ মনত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হয়। যদি আপোনাৰ ঘৰৰ ড্ৰয়িং ৰুমত একেধৰণৰ ভঙা আচবাব আছে, তেন্তে হয় পেলাই দিয়ক নহয় তৎক্ষণাত মেৰামতি কৰক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button