Advertisement
ধৰ্ম

শনিবাৰে নোকোৱাকৈ এই কামটো কৰক, সকলো সমস্যা নাইকিয়া হৈ যাব

শনিৱাৰৰ উপায়ঃ শনিবাৰে কৰ্মদাতা আৰু ন্যায়ৰ দেৱতা শনি মহাৰাজৰ দিন। শনিবাৰে এই প্ৰতিকাৰবোৰ কৰিলে আপোনাৰ দুখৰ অন্ত পৰিব। কিন্তু কাকো নোকোৱাকৈ এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক।

শনিৱাৰৰ উপায়ঃ যদি শনি দেৱে ভাল কামৰ বাবে ভাল ফলাফল দিয়ে তেন্তে তেওঁ বেয়া কামকো শাস্তি দিবলৈ লাজ নকৰে। যদি শনি দেৱ খং কৰে তেতিয়া জীৱনত অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু ব্যক্তিজন সমস্যাই ঘেৰি ধৰে।

যদি আপোনাৰ লগতো এনেকুৱা কিবা এটা হৈছে বা বিশেষকৈ শনিবাৰে কিবা ক্ষতি হৈছে তেন্তে শনি দেৱ আপোনাৰ ওপৰত কোনো কাৰণত খং উঠাৰ লক্ষণ। যদি আপুনি শনিক সন্তুষ্ট কৰি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে শনিবাৰে নিশ্চয় কাকো নোকোৱাকৈ এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক।

শনিবাৰৰ প্ৰতিকাৰ

  • শনিবাৰে যদি শনিযন্ত্ৰ পূজা কৰা হয় তেন্তে শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ কঢ়িয়াই আনে। শনি দেৱৰ কু-প্ৰভাৱ শান্ত কৰিবলৈ শনিবাৰে শনিযন্ত্ৰৰ পূজা কৰক, নিৰামিষ খাদ্য ত্যাগ কৰক আৰু নিজৰ সামৰ্থ্য অনুসৰি দুখীয়াক দান কৰক। এই দিনটোত ক’লা গৰু এটাক উৰাদ দালি বা তিল খুৱাব লাগে।
  • শনিবাৰে ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তাত পিপাল গছত পানী আগবঢ়াই ‘অম শন শনৈশচৰায় নম’ মন্ত্ৰ জপ কৰিব। ইয়াৰ পিছত পিপল গছক স্পৰ্শ কৰি প্ৰণাম কৰি সাতবাৰ প্ৰদক্ষিণ কৰিব লাগে। শনি মহাৰাজে এই প্ৰতিকাৰেও সোনকালে সন্তুষ্ট হয়। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )
  • যদি ঋণৰ বোজা বাঢ়িছে, তেন্তে তাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ শনিবাৰে ক’লা গৰু এটাক বুণ্ডী লাড়ু খুৱাই কপালত কুমকুম তিলক লগাই গৰুক পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা ঋণৰ পৰা সকাহ পাব।
  • শনিদেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ সৰিয়হৰ তেল লৈ শনিবাৰে তাত আপোনাৰ মুখখন চাওক আৰু তাৰ পিছত এই তেল দান কৰক।
  • শনিবাৰে সন্ধিয়া পিপাল গছৰ তলত নটা সৰিয়হৰ তেলৰ লেম্প জ্বলাই পিপাল গছৰ চাৰিওফালে ঘূৰি থাকে। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱক প্ৰাৰ্থনা কৰক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে ভাল চাকৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।
  • কাকো নোকোৱাকৈ শনিবাৰে তিল, ক’লা উৰাদ, তেল, গুড়, ক’লা কাপোৰ বা ইস্ত্ৰী দান কৰক। শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে মানুহে কেৱল দান-বৰঙণিৰ ফল পায়, যিটো নিস্বাৰ্থভাৱে আৰু গোপনে কৰা হয়।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button