বুধবাৰে কৰক এই প্ৰতিকাৰ, ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ হ’ব

বুধৱাৰ উপাইঃ জ্যোতিষত বুধবাৰ ভগৱান গণেশৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। এই দিনটোত তেওঁক পূজা কৰিলে সকলো বাধা দূৰ হয়, ইচ্ছা পূৰণ হয় আৰু বুদ্ধি, প্ৰজ্ঞা আৰু জ্ঞান লাভ হয়। আহক, ভগৱান গণেশৰ পূজা পদ্ধতি, বিশেষ ব্যৱস্থা আৰু এই দিনটোৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জনাওক।

পূজাৰ পদ্ধতি

  • ৰাতিপুৱা সাৰ পাই গা ধুই ধ্যান কৰি পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধিব।
  • পূজাস্থলী পৰিষ্কাৰ কৰি ভগৱান গণেশৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰক।
  • প্ৰতিমাক গংগা পানী আৰু গাখীৰেৰে গা ধোৱা।
  • ফুল, মালা, ধূপ, বন্তি, লাড়ু আদি নৈবেদ্য আগবঢ়াওক।
  • গণেশ জী মন্ত্ৰ জপ কৰক।
  • আৰতি কৰি প্ৰসাদ বিতৰণ কৰক।

বিশেষ ব্যৱস্থা

গাখীৰ পবিত্ৰকৰণঃ বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ ওচৰত গাখীৰ পবিত্ৰ কৰিলে বিশেষ উপকাৰ পোৱা যায়। এটা পাত্ৰত গাখীৰ, গংগা পানী আৰু অলপ হলুদ মিহলাই ভগৱান গণেশক অৰ্পণ কৰক।

লাদ্দু আগবঢ়োৱাঃ বুধবাৰে ভগৱান গণেশক লাদ্দু আগবঢ়ালে বুদ্ধি আৰু প্ৰজ্ঞা বৃদ্ধি পায়। ঘৰতে লাডু বনাওক।

গৰুক খুৱাই দিয়াঃ বুধবাৰে গৰুক খুৱালে গুণ আনে আৰু গ্ৰহলৈ শান্তি আনে। গৰুক ৰুটি, সেউজীয়া শাক-পাচলি আৰু ফলমূল খুৱাব।

কলৰ গছ ৰোপণঃ বুধবাৰে কলৰ গছ ৰোপণ কৰিলে বুধ গ্ৰহ শক্তিশালী হয় আৰু ধন-সম্পত্তি আনে।

চেৰিটি: বুধবাৰে চেৰিটি কৰিলে বিশেষ সুবিধা পোৱা যায়। দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক খাদ্য, কাপোৰ বা দক্ষিণা দান কৰিব পাৰে।

বুধবাৰে ভগৱান গণেশক পূজা কৰাৰ গুৰুত্ব

প্ৰজ্ঞা আৰু বিচক্ষণতাৰ প্ৰাপ্তিঃ ভগৱান গণেশক প্ৰজ্ঞা আৰু বিচক্ষণতাৰ দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। তেওঁক পূজা কৰিলে বুদ্ধি আৰু প্ৰজ্ঞা বৃদ্ধি পায়।

শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতাঃ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে বুধবাৰ বিশেষভাৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই দিনটোত ভগৱান গণেশক পূজা কৰিলে শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰা হয়।

ব্যৱসায়ৰ বৃদ্ধিঃ বুধবাৰক ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত ভগৱান গণেশক পূজা কৰিলে ব্যৱসায়ত বৃদ্ধি আৰু লাভ হয়।

গ্ৰহৰ দোষ আঁতৰোৱাঃ বুধবাৰে ভগৱান গণেশক পূজা কৰিলে গ্ৰহৰ দোষ দূৰ হয় আৰু ৰাশিফলত উপস্থিত থকা বাধাসমূহ দূৰ হয়।

ইচ্ছা পূৰণঃ ভগৱান গণেশক বাধা আঁতৰোৱা বুলিও কোৱা হয়। তেওঁক পূজা কৰিলে সকলো বাধা দূৰ হয় আৰু ইচ্ছা পূৰণ হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment