দীপাৱলীৰ দিনা ৰাতিপুৱাৰ পৰা ৰাতিলৈ এই কামটো কৰক, বছৰজুৰি ধনৰ বৰষুণ হ’ব

সমগ্ৰ দেশতে উদযাপন কৰা হৈছে দীপাৱলী উৎসৱ। পোহৰৰ এই পবিত্ৰ উৎসৱ উপলক্ষে মানুহে ধনৰ দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰি দিনটোৰ কাম-কাজক বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ে। দীপাৱলীৰ দিনা ৰাতিপুৱাৰ পৰা নিশালৈকে এনেধৰণৰ কাম কৰিব লাগে যিবোৰ ইতিবাচক আৰু আনন্দদায়ক। যাতে ধনৰ দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ সদায় আপোনাৰ লগত থাকে। গতিকে কাশী পণ্ডিত পণ্ডিত বালাজী মিশ্ৰৰ লগত এই বিষয়ে আলোচনা কৰিলোঁ। পুৱা এই পবিত্ৰ দিনটোত কি কৰিব লাগে ক’লে।

১.প্ৰথমে ৰাতিপুৱা সাৰ পাই দৈনন্দিন কাম-কাজ, যেনে পূজা আৰু মননশীল ধ্যান অভ্যাস কৰক। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ দিনটো ইতিবাচক শক্তিৰে আৰম্ভ হ’ব।

২) দীপাৱলীৰ দিনা ঘৰখন সজাই পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখিব লাগে। এয়া হ’ব লক্ষ্মী মাতাক আপোনাৰ ঘৰলৈ আদৰণি জনোৱাৰ চিন।

৩) দুপৰীয়া সুস্বাদু ব্যঞ্জন প্ৰস্তুত কৰি ঘৰ সজাব। প্ৰাচীনসকলৰ সেৱা কৰি আশীৰ্বাদ বিচাৰক।

৪) লক্ষ্মীজীক আদৰিবলৈ সাজু হ’বলৈ সন্ধিয়া পুনৰ গা ধুই বেৰত চূণ ওচৰেৰে ৰং কৰি লক্ষ্মীজীৰ ছবি অংকন কৰক। কাগজৰ ছবি এখনো দিব পাৰে।

৫) খাদ্যত কদলী ফল, পাপদ আৰু বহু ধৰণৰ মিঠাই বনাব লাগে।

৬) লক্ষ্মীজীৰ ছবিৰ সন্মুখত থকা খুঁটাত মৌলি বান্ধি গণেশজীৰ মূৰ্তিটো ৰাখক।

৭) খুঁটাটোত ছটা চাৰিফালৰ আৰু ২৬টা সৰু লেম্প ৰাখি তাত তেলৰ লেম্প দি জ্বলাই দিব।

৮) পৰিয়ালৰ সৈতে একেলগে পূজা কৰা। লক্ষ্মী পূজাৰ সময়ত সম্পূৰ্ণ একাগ্ৰতাৰে ভাল অনুভূতিৰে মন্ত্ৰ জপ কৰক।

৯) দীপাৱলী উপলক্ষে পৰিয়ালৰ সৈতে একেলগে ভোজন কৰক। ইজনে সিজনৰ লগত সময় কটালে আপোনাৰ সম্পৰ্কবোৰ মজবুত হৈ উঠিব পাৰে।

১০) আপোনাৰ বিপণন কাৰ্য্যসমূহ বুজি লওক আৰু সেইবোৰ উন্নত কৰাৰ সংকল্প লওক। আজিৰ দিনটোত নেতিবাচকতা আঁতৰাই নতুন আৰু ইতিবাচক দৃষ্টিভংগীৰ দিশে আগবাঢ়ি যাওক।

১১) পৰিয়ালৰ সৈতে লক্ষ্মী দেৱীৰ সন্মুখত বহি এই মন্ত্ৰ জপ কৰক।

তলত দিয়া মন্ত্ৰৰে ইন্দ্ৰৰ ধ্যান কৰক

আইৰৱৎসমাৰুধো বজ্ৰহস্তো মহাবল।
শত্যাজ্ঞাধিপো দেৱস্তম ইন্দ্ৰলৈ নমস্কাৰ।

তলত দিয়া মন্ত্ৰটোৰে কুবেৰৰ ধ্যান কৰক

হে ধনদাতা আৰু ধন পদুমৰ অধিপতি তোমাক নমস্কাৰ কৰিছোঁ।
তোমাৰ কৃপাত ধন-শস্য আৰু অন্যান্য ধন-সম্পত্তি মোক দিয়া হওক

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment