টকা সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ বাবে শুকুৰবাৰে এইবোৰ কাম কৰক, মা লক্ষ্মী সন্তুষ্ট হ’ব..

শুকুৰবাৰে গ্ৰহণ কৰা কিছু বিশেষ ব্যৱস্থাত অতি সোনকালে সন্তুষ্ট হয় মাতৃ লক্ষ্মী। যদি আপুনি আৰ্থিক সংকটত অসুবিধা পাইছে তেন্তে শুকুৰবাৰে নিশ্চিতভাৱে কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক।

শুক্ৰৱাৰ উপায়ঃ শুক্ৰবাৰক লক্ষ্মী দেৱীৰ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে বিভিন্ন ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে শুকুৰবাৰে যদি কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হয় তেন্তে দেৱী লক্ষ্মীয়ে সোনকালে সন্তুষ্ট হৈ ভক্তসকলৰ ওপৰত আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ দিয়ে। যদি আপুনি আৰ্থিক বাধাৰ বাবে অসুবিধা পাইছে তেন্তে শুকুৰবাৰে নিশ্চিতভাৱে কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক। ইয়াৰ কাৰণে দেৱী লক্ষ্মী ঘৰলৈ আহে।

শুকুৰবাৰে এই কামটো কৰক

  • ৰঙা আৰু বগা ৰং দেৱী লক্ষ্মীৰ বাবে অতি প্ৰিয়। শুকুৰবাৰেহে তেওঁক ৰঙা বা বগা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে দেৱী লক্ষ্মীয়ে শীঘ্ৰে আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ দিয়ে। লক্ষ্মী দেৱী পূজা কৰাৰ সময়ত হাতত ৰূপৰ আঙঠি বা আঙঠি পিন্ধাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।
  • যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে, তেন্তে দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ শুকুৰবাৰে নিশ্চিতভাৱে লক্ষ্মী নাৰায়ণ আবৃত্তি কৰক। পাঠ সমাপ্ত কৰাৰ পিছত খীৰ আগবঢ়াই দিয়াটো নিশ্চিত কৰক।
  • যদি আপুনি বিবাহিত জীৱনত সুখ বিচাৰে তেন্তে শুকুৰবাৰে স্বামী-স্ত্ৰীয়ে একেলগে দেৱী লক্ষ্মীক পূজা কৰিব লাগে। শুকুৰবাৰে গৰু এটাক ৰুটি খুৱাই মাতৃ লক্ষ্মীয়ে সন্তুষ্ট হৈ ধন-সম্পত্তিৰ বাবে আশীৰ্বাদ দিয়ে।
  • লক্ষ্মী দেৱী পূজাৰ সমান্তৰালকৈ শুকুৰবাৰে তুলসী পূজাও কৰিব লাগে। লক্ষ্মী দেৱীক ৰঙা কাপোৰ, বিন্দি, বেংগল, ভাৰমিলিয়ন আৰু আলটা আদি মেকআপৰ সামগ্ৰী আগবঢ়োৱাটোৱে বিশেষ সুবিধা প্ৰদান কৰে।
  • শুকুৰবাৰে লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাত শংখ আৰু ঘণ্টা দুয়োটা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। শংখ আৰু ঘণ্টাত দেৱী লক্ষ্মী বাস কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। পূজাত ব্যৱহাৰ কৰি হঠাৎ আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকে।
  • দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদত থাকিবলৈ শুকুৰবাৰে দেৱী লক্ষ্মীক গৰু, পদুম ফুল, মখানা, বতাশা, খীৰ আৰু গোলাপৰ সুগন্ধি আগবঢ়াওক। এনে কৰি দেৱী লক্ষ্মীয়ে সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁক সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ আশীৰ্বাদ দিয়ে।
  • আৰ্থিক সংকট দূৰ কৰিবলৈ শুকুৰবাৰে দেৱী লক্ষ্মীৰ সৈতে শ্ৰীযন্ত্ৰক পূজা কৰক। লগতে শ্ৰী সূক্ত পাঠ কৰি মাতৃ দেৱীৰ চৰণত পদুম ফুল আগবঢ়াওক। এনে কৰি দেৱী লক্ষ্মীয়ে আৰ্থিক অসুবিধা দূৰ কৰে।
  • লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাত তেওঁৰ প্ৰিয় পদুম ফুল আগবঢ়াব লাগে। পদুম ফুল নিবেদনে মাতৃ দেৱীক সন্তুষ্ট কৰাৰ লগতে জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment