মঙলবাৰে এই সহজ প্ৰতিকাৰবোৰ কৰক, সকলো সমস্যা দূৰ আৰু মনৰ কামনা পূৰণ হ’ব।

মংগলৱাৰৰ উপায়ঃ জ্যোতিষ বিজ্ঞানে মঙলবাৰে মংগল গ্ৰহক ৰাশিফলত শক্তিশালী কৰিবলৈ হনুমান জীক পূজা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। মংগল দোষক মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰি আঁতৰাই দিয়া হয়। শংকত মোচনৰ প্ৰতি ভক্তি কৰি সাধনাৰ সকলো বেয়া কামৰ সমাধান হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে। লগতে সাধকে অপৰিসীম শক্তি পায়।

মঙলবাৰটো হনুমানজীলৈ উৎসৰ্গা কৰা হৈছে। আজিৰ দিনটোত ভগৱান শ্ৰীৰামৰ পৰিয়ালৰ লগতে হনুমান জীৰ বিশেষ পূজা কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও মঙলবাৰেও ব্ৰত পালন কৰা হয়। মংগল গ্ৰহক ৰাশিফলত শক্তিশালী কৰিবলৈ মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে জ্যোতিষ বিজ্ঞানে। মংগল দোষক মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰি আঁতৰাই দিয়া হয়। শংকত মোচনৰ প্ৰতি ভক্তি কৰি সাধনাৰ সকলো বেয়া কামৰ সমাধান হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে। লগতে সাধকে অপৰিসীম শক্তি পায়। জ্যোতিষত মঙলবাৰে বিশেষ ব্যৱস্থা লোৱাৰ নিয়ম আছে। যদি আপুনিও জীৱনত প্ৰচলিত সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে মঙলবাৰে এই সহজ সমাধানসমূহ কৰক। আমাক জনাওক-

মঙলবাৰৰ সমাধান

যদি আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ পৰা সকাহ পাব বিচাৰে তেন্তে একেৰাহে ৭টা মঙলবাৰে গা ধুই ধ্যান কৰি ওচৰৰ হনুমান মন্দিৰলৈ গৈ বজৰংবলীক গোলাপৰ মালা আগবঢ়াওক। এই সময়ত হনুমান চলিছা কমেও ৭ বাৰ আবৃত্তি কৰক। এই প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰিলে আৰ্থিক সংকটৰ সমস্যাটো নাইকিয়া হৈ যায়।

যদি আপুনি খঙত খৰখেদা কৰে আৰু এই দোষৰ বাবে আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে মঙলবাৰে নিয়ম অনুসৰি ভগৱান হনুমানক পূজা কৰক। লগতে মঙলবাৰে ব্ৰত পালন কৰক। এই দিনটোত মন্দিৰলৈ গৈ হনুমান জীক লাদ্দু আগবঢ়াব।

শত্ৰুৰ ওপৰত জয়লাভ কৰিবলৈ মঙলবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰি ৰীতি-নীতি অনুসৰি ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিব লাগে। এই সময়ত কমেও ১১ বাৰ বজৰং বান আবৃত্তি কৰক। এই প্ৰতিকাৰ ২১টা মঙলবাৰলৈকে অবিৰতভাৱে কৰক। এই সময়ছোৱাত নিশ্চয়কৈ বৈবাহিক জীৱনৰ নিয়ম মানি চলিব।

যদি আপুনি শাৰীৰিক বিষত অশান্তি পাইছে তেন্তে হনুমান জীৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত পাত্ৰত পানী ৰাখি মঙলবাৰে হনুমান বহুক আবৃত্তি কৰক। এই প্ৰতিকাৰ ২১ দিন অবিৰতভাৱে কৰক। হনুমান বহুক আবৃত্তি কৰি পানী সেৱন কৰক। পিছদিনা আকৌ পানী ৰাখি হনুমান বহুক পাঠ কৰক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে শাৰীৰিক আৰু মানসিক অসুবিধাবোৰ নাইকিয়া হয়।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment