ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত নাই যদি বৃহস্পতিবাৰে কৰক এই কাম, সোনকালে আহিব সফলতা

Thursday Remedies: বৃহস্পতিবাৰক ভগৱান বিষ্ণু পূজাৰ বাবে বিশেষ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। বৃহস্পতিবাৰে উপবাস ৰখা আৰু বিষ্ণু ভগৱান পূজা কৰাটোৱেই শ্ৰীহৰিক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে উত্তম। ইয়াৰ লগতে বৃহস্পতিবাৰৰ অধ্যক্ষ দেৱতাক দেৱতাৰ গুৰু ভগৱান বৃহস্পতি বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষত বৃহস্পতি অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় কাৰণ বৃহস্পতি যদি শুভ হয় তেতিয়া ব্যক্তিজনে সুখ, সৌভাগ্য, জ্ঞান আৰু প্ৰতিপত্তি লাভ কৰে। সেয়েহে বৃহস্পতিবাৰো ৰাশিফলত বৃহস্পতি গ্ৰহক শক্তিশালী কৰাৰ এক বিশেষ দিন। আনহাতে ৰাশিফলত অশুভ বৃহস্পতিয়ে ব্যক্তিজনক এক অসুখী, দুৰ্ভগীয়া, অসন্মানী আৰু অজ্ঞান জীৱন প্ৰদান কৰে। গতিকে গুৰুজনক শক্তিশালী কৰাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে।

প্ৰতিটো কামতে আপুনি সফলতা লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব

যদি আপুনি বাৰে বাৰে কামত বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে, ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত নাই বা আপোনাৰ বিবাহত বাধা আছে, বা আৰ্থিক সংকট আছে, তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে কিছু ব্যৱস্থা লওক। বৃহস্পতিবাৰে ভগৱান বিষ্ণুক পদ্ধতিগতভাৱে পূজা কৰি পূৰ্ণ ভক্তিৰে মন্ত্ৰ জপ কৰি এই সকলোবোৰ সমস্যা দূৰ হৈ যায় আৰু জীৱনৰ সকলো সুখ পোৱা যায়।

বৃহস্পতিবাৰৰ সমাধান

বিবাহত বাধা আঁতৰোৱাৰ প্ৰতিকাৰ – বৃহস্পতিবাৰে পুৱা গা ধুই হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব। তাৰ পিছত কলৰ গছক পূজা কৰিব। কলৰ গছক পানী আগবঢ়াওক। ঘিউৰ দীপ জ্বলাই তাৰ পিছত তাত বহি ভগৱান বিষ্ণুৰ ১০৮টা নাম জপ কৰক। অতি সোনকালে বিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

সুখী জীৱনৰ প্ৰতিকাৰ- বৃহস্পতিবাৰে পুৱা স্নান কৰি সূৰ্য্য ঈশ্বৰক পানী আগবঢ়াওক। তাৰ পিছত ভগৱান বিষ্ণুৰ মন্দিৰলৈ গৈ ঘিৰ চাকি জ্বলায়। ইয়াৰ বাবে উইকৰ সলনি কালাভে ব্যৱহাৰ কৰক।

সফলতা আৰু সৌভাগ্যৰ প্ৰতিকাৰ – প্ৰতি বৃহস্পতিবাৰে কুশৰ আসনত বহি বিষ্ণু চলিছা পাঠ কৰক। লগতে ভগৱান শ্ৰী হৰিক হালধীয়া ফুল আৰু ফল অৰ্পণ কৰক।

ব্যৱসায়ত লাভৰ উপায় – বৃহস্পতিবাৰে কল, আম আদি ফলমূল দান কৰক।

ধন-সম্পত্তি লাভৰ প্ৰতিকাৰ – কেশৰেৰে খীৰ বনাই বৃহস্পতিবাৰে ভগৱান বিষ্ণুৰ ওচৰত অৰ্পণ কৰক। তেতিয়া এই প্ৰসাদটো আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে গ্ৰহণ কৰক। ঘৰত ধনৰ প্ৰবাহ বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment