Advertisement
News

শুকুৰবাৰে এইবোৰ অলৌকিক প্ৰতিকাৰ কৰক, আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ পৰা সকাহ পাব।

শুক্ৰৱাৰৰ প্ৰতিকাৰঃ সনাতন ধৰ্মত প্ৰতিটো দিনৰ নিজস্ব বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। বিশ্বাস অনুসৰি ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰি শুকুৰবাৰে উপবাসে সাধনাৰ সকলো কামনা পূৰণ হয় আৰু ঘৰত সুখ আহে। জ্যোতিষত উল্লেখ কৰা প্ৰতিকাৰসমূহ পালন কৰি মাতৃ লক্ষ্মী সন্তুষ্ট হয়।

সনাতন ধৰ্মত প্ৰতিটো দিনৰ নিজস্ব বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে শুকুৰবাৰে ব্ৰত ৰাখি ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰিলে সাধনাৰ সকলো কামনা পূৰণ হয় আৰু ঘৰত সুখ আহে। জ্যোতিষত দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বহুতো ব্যৱস্থাৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে, যিবোৰ কৰিলে ধনৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি। যদি আপুনিও আৰ্থিক সংকটৰ পৰা মুক্তি পাব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে শুকুৰবাৰে এই ব্যৱস্থাসমূহ কৰক।

শুকুৰবাৰৰ সমাধান

-সনাতন ধৰ্মত শুকুৰবাৰে বগা বস্তু (বগা কাপোৰ, গাখীৰ, দৈ ইত্যাদি) দান কৰাটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। এইবোৰ বস্তু দান কৰিলে মানুহৰ জীৱনত সুখ আৰু শান্তি পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। লগতে এই দিনটোত ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ নিজৰ ভক্তি অনুযায়ী দৰিদ্ৰ লোকক দান কৰক।

-আৰ্থিক সংকটৰ পৰা সকাহ পাবলৈ শুকুৰবাৰে গৰু এটাক ৰুটি খুৱাব। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে আৰ্থিক সংকটৰ পৰা সকাহ পায় আৰু আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰে।

-শুকুৰবাৰক লক্ষ্মী দেৱী পূজাৰ বাবে সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে এই দিনটোত ব্ৰত ৰাখি সাধকে শাৰীৰিক দুখ-কষ্টৰ পৰা সকাহ পায়। বিবাহিত জীৱনত সুখ আৰু শান্তি থাকে।

-শুকুৰবাৰে লক্ষ্মী দেৱীৰ মন্দিৰত গৈ গোলাপ ফুলৰ মালা এখন আগবঢ়াওক। যদি এয়া সম্ভৱ নহয়, তেন্তে গৃহ মন্দিৰত দেৱী লক্ষ্মীক মালা আগবঢ়াওক। লগতে দেৱী লক্ষ্মীক দক্ষিনাৱৰ্তী শঙ্খেৰে ৰীতি-নীতিৰে অভিষেক কৰক। বিশ্বাস মতে এই প্ৰতিকাৰ কৰি লক্ষ্মী দেৱী সন্তুষ্ট হয় আৰু সাধক লক্ষ্মী দেৱীৰ ধন্য হৈ থাকে।

-যদি পৃথিৱীৰ ধাৰণকাৰী ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে শুকুৰবাৰে পদ্ধতিগতভাৱে তুলসী গছক পূজা কৰি ৰাতিপুৱা আৰু গধূলি ঘিউৰ দীপ জ্বলায়। লগতে তুলসী মাতাক মেকআপৰ সামগ্ৰী আগবঢ়াব। কোৱা হয় যে এই প্ৰতিকাৰ কৰি সাধকে ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ তুলসীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button