সোমবাৰে এই ৫ টা সহজ ব্যৱস্থা কৰক, ভোলেনাথৰ কৃপাত আপোনাৰ সকলো বিপদৰ অন্ত পৰিব।

সোমবাৰৰ প্ৰতিকাৰঃ যদি আপোনাৰ জীৱনত সকলো ঠিক নহয়, তেন্তে ভগৱান ভোলেনাথে আপোনাক সন্তুষ্ট কৰা উচিত। আপোনালোকক কওঁ যে সোমবাৰে কিছু ব্যৱস্থা কৰিলে আপোনাৰ সকলো সমস্যাৰ অন্ত পৰিব ভগৱান ভোলেনাথৰ কৃপাত।

আপুনি জানে যে ভগৱান ভোলেনাথ অতি নিৰ্দোষী আৰু তেওঁ সকলোৰে কথা শুনে আৰু যিয়ে ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰে। তেওঁৰ সকলো বিপদৰ অন্ত পৰে। আপোনালোকক কওঁ যে হিন্দু ধৰ্মত সোমবাৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সোমবাৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰিলে তেওঁৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়, গতিকে সোমবাৰে ল’বলগীয়া কিছুমান ব্যৱস্থাৰ বিষয়ে কওঁ, যিয়ে ধন, ঋণ, সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত বহু সমস্যা দূৰ কৰিব…

ৰুদ্ৰাক্ষ দান কৰক

আপোনালোকক কওঁ যে যদি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত সকলো ঠিক নহয় আৰু আপুনি সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে সোমবাৰে শিৱ মন্দিৰত ৰুদ্ৰাক্ষ দান কৰিব লাগে। বিশ্বাস কৰা হয় যে মন্দিৰত ৰুদ্ৰাক্ষ দান কৰিলে বিবাহিত জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ সৃষ্টি হয় আৰু আপোনাৰ সকলো সমস্যা নাইকিয়া হয়। ইয়াৰ লগতে আপোনাৰ ধনৰ সমস্যাও শেষ হয়।

দ্ৰুত থাকক

ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিবলৈ সোমবাৰেও ব্ৰত ৰাখিব পাৰে। এই দিনটোত গোটেই দিনটো ব্ৰত পালন কৰিলে আপোনাৰ বহুতো বাকী থকা কাম ভগৱান শিৱৰ কৃপাত সম্পূৰ্ণ হয়। যদি আপুনি গোটেই দিনটো উপবাস কৰিব নোৱাৰে তেন্তে দিনটোত এবাৰহে খাদ্য খাব পাৰে।

বগা সামগ্ৰী দান কৰা

দান-বৰঙণি হিন্দু ধৰ্মৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশ হিচাপে গণ্য কৰা হয়। সোমবাৰে আপুনি কোনো আৰ্তজনক খাদ্য, কাপোৰ বা ধন দান কৰিব পাৰে। আপোনালোকক জনাওঁ যে সোমবাৰে আৰ্তজনক চাউল, দৈ, বগা কাপোৰ, চেনিৰ মিঠাই, গাখীৰ আৰু গাখীৰৰ পৰা তৈয়াৰী সামগ্ৰী আৰু বগা মিঠাই দান কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

এনেদৰে বিশেষ পূজা কৰক

আপোনালোকক কওঁ যে মহাদেৱৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ সোমবাৰে বিশেষ পূজা কৰিব লাগে। এই দিনটোত ভগৱান শিৱক গাখীৰ, বেলপাত, ফুল, ফল-মূল অৰ্পণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। শিৱলিঙৰ সন্মুখত লেম্প বা ধূপৰ লাঠিও জ্বলাব পাৰে।

মন্ত্ৰ জপ কৰক

যদি আপুনি বহুত সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে সোমবাৰে আপুনি ভগৱান শিৱৰ মন্ত্ৰ জপ কৰি তেওঁক সন্তুষ্ট কৰিব লাগে। আহক আমি আপোনাক কওঁ যে ‘অম নম শিৱয়; মন্ত্ৰ জপ কৰি আপোনাৰ ভাগ্য জিলিকিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু আপোনাৰ বহু সমস্যাৰ অন্ত পৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment