Advertisement
ধৰ্ম

ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ সোমবাৰে এই ৫ টা সহজ ব্যৱস্থা কৰক

সোমবাৰৰ সহজ প্ৰতিকাৰঃ ভগৱান শিৱক জগতৰ সৃষ্টিকৰ্তা বুলি কোৱা হয়। তেওঁৰ বৃহৎ সংখ্যক ভক্ত আছে। ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ মানুহে সদায় বিভিন্ন ধৰণৰ প্ৰচেষ্টা চলায় আৰু তেওঁক সন্তুষ্ট কৰি আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। ভগৱান ভোলেনাথ এনে এজন দেৱতা, যি নিজৰ ভক্তৰ অলপ ভক্তি থাকিলেও সুখী হৈ পৰে। ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ, তেওঁৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰিবলৈ আৰু তেওঁক পূজা কৰিবলৈ সোমবাৰক সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। আজি (সোমবাৰ) এজন ব্যক্তিয়ে কিছুমান সহজ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি নিজৰ জীৱনৰ সমস্যাবোৰৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। ভোপালৰ জ্যোতিষী তথা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ পৰা সেই সমাধান কি কি সেয়া জনাওক।

১/ ঘৰত সুখ কঢ়িয়াই অনাৰ উপায়

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি যদি আপুনি নিজৰ ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব বিচাৰে তেন্তে প্ৰতি সোমবাৰে ভগৱান শিৱক ঘিউ, চেনি আৰু ঘেঁহুৰ আটাৰে তৈয়াৰী খাদ্য অৰ্পণ কৰক। ইয়াৰ পিছত তেওঁৰ আৰতি সম্পন্ন কৰক। এই প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি থাকিব।

২/ আকাংক্ষিত বৰদান পোৱাৰ উপায়

যদি আপুনি আপোনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰিব বিচাৰে তেন্তে জ্যোতিষৰ মতে সোমবাৰে কোনো আৰ্তজনক গাখীৰ, চেনি, বগা কাপোৰ আৰু দৈ দান কৰিব লাগে। এই প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা ভোলেনাথে নিজৰ ভক্তসকলৰ প্ৰতি সন্তুষ্ট হৈ আকাংক্ষিত আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰে।

৩/ আৰ্থিক সংকটৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ উপায়

যদি আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছে আৰু তেতিয়াও আপোনাৰ কষ্ট অনুযায়ী ফলাফল পোৱা নাই, যাৰ বাবে আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ মাজেৰে পাৰ হৈ গৈছে, তেন্তে সোমবাৰে শিৱ মন্দিৰলৈ গৈ শিৱ ৰক্ষা স্তোত্ৰ পাঠ কৰক। এই সমাধানৰ দ্বাৰা আপুনি লাভৱান হ’ব।

৪/ ভোলেনাথৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰাৰ উপায়

যদি আপুনি ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে সোমবাৰে মহাদেৱক গাখীৰ, ধতুৰা, আক, গংগা পানী, চন্দন, অক্ষত আৰু বেলপাত্ৰ আগবঢ়াব লাগে। মহাদেৱে এই কথাত সন্তুষ্ট হৈ শুভ আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰে।

৫) চন্দ্ৰ দোষ কমোৱাৰ প্ৰতিকাৰ

যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত চন্দ্ৰ দুৰ্বল হয়, তেন্তে জ্যোতিষৰ মতে চন্দ্ৰৰ দোষ হ্ৰাস কৰিবলৈ সেই ব্যক্তিজনে বগা কাপোৰ পিন্ধিব লাগে আৰু যেতিয়াই ঘৰৰ পৰা ওলাই যায় তেতিয়াই কপালত চন্দনৰ তিলক লগাব লাগে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button