Advertisement
ধৰ্ম

মংগল গ্ৰহক শক্তিশালী কৰিবলৈ মঙলবাৰে এই ৪টা ব্যৱস্থা কৰক, সকলো বিপদৰ পৰা সকাহ পাব।

জ্যোতিষীসকলৰ মতে মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিলে ৰাশিফলত প্ৰচলিত শনি দোষকে ধৰি অন্যান্য দোষৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। শনি দেৱে নিজেই হনুমান জীক প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে যে শনি দেৱে তেওঁক পূজা কৰা ভক্তসকলক কেতিয়াও কোনো অসুবিধাৰ সৃষ্টি নকৰে। গতিকে মঙলবাৰ আৰু শনিবাৰে নিশ্চয়কৈ হনুমান জীক পূজা কৰিব।

সনাতন ধৰ্মত মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। লগতে মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানৰ বাবে ৰোজা পালন কৰা হয়। জ্যোতিষীসকলৰ মতে মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিলে ৰাশিফলত প্ৰচলিত শনি দোষকে ধৰি অন্যান্য দোষৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। শনি দেৱে নিজেই হনুমান জীক প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে যে শনি দেৱে তেওঁক পূজা কৰা ভক্তসকলক কেতিয়াও কোনো অসুবিধাৰ সৃষ্টি নকৰে। গতিকে মঙলবাৰ আৰু শনিবাৰে নিশ্চয়কৈ হনুমান জীক পূজা কৰিব। জ্যোতিষত মংগল গ্ৰহটোক শক্তিশালী কৰাৰ বাবে মঙলবাৰে বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ আইন আছে। এই ব্যৱস্থাবোৰ কৰি ভগৱান মংগলৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ সাধকৰ ওপৰত বৰষুণ দিয়ে। যদি আপুনিও আপোনাৰ ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহক শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে মঙলবাৰে এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক।

মঙলবাৰৰ সমাধান

যদি আপুনি আপোনাৰ ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহক শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে গা ধোৱা আৰু ধ্যান কৰাৰ পিছত ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধক। ইয়াৰ পিছত তামৰ পাত্ৰ এটাত পানী লওক। এতিয়া তাত কুমকুম মিহলাই পূবমুখী সূৰ্য্য ঈশ্বৰক পানী আগবঢ়াওক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে সূৰ্য্য আৰু মংগল দুয়োজনেই ৰাশিফলত শক্তিশালী হয়।

মংগল গ্ৰহৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ মঙলবাৰে ৰীতি-নীতি অনুসৰি গা ধ্যান কৰি ধ্যান কৰি মঙলবাৰে ঘৰতে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিব লাগে। এই সময়ত হনুমান চলিছা আৰু সুন্দৰকাণ্ডৰ আবৃত্তি কৰক। লগতে হনুমানজীক গ্ৰাম আটাৰ লাডু আগবঢ়াওক।

যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহ দুৰ্বল হয় তেন্তে মঙলবাৰে পদ্ধতিগতভাৱে হনুমান জীক পূজা কৰক। ইয়াৰ পিছত আৰ্তজনক ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ দান কৰক। গৰম কাপোৰ দান কৰিব পাৰে। লগতে ৰঙা মৰিচা আৰু মাছুৰ দালি দান কৰিব।

যদি আপুনি ৰাশিফলত উপস্থিত অশুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ নাইকিয়া কৰিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে ৰোজা পালন কৰক। খাৰমাছৰ পিছত এই ব্ৰত আৰম্ভ কৰক। কমেও ২১টা মঙলবাৰ এই ব্ৰত পালন কৰক। ইয়াৰ গুণী মহিমাৰ বাবে সাধকৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button