ঘৰৰ এই দিশত কেতিয়াও নাৰাখিব ভগৱান কুবেৰৰ প্ৰতিমা, ইয়াৰ ফলত হব পাৰে ক্ষতি

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ প্ৰতিটো দিশৰ গুৰুত্ব বেলেগ বেলেগ। প্ৰতিটো দিশৰ নিজস্ব নিয়ম আৰু বৈশিষ্ট্য আছে। ঘৰটোৰ উত্তৰ দিশটো ভগৱান কুবেৰৰ স্থান বুলি ধৰা হয় আৰু এই দিশটোক ধনাত্মক শক্তিৰ ভঁৰাল বুলি কোৱা হয়। এই দিশটো পূজাৰ বাবে আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। আনহাতে যদি আপুনি নতুন ঘৰ নিৰ্মাণৰ কথা ভাবিছে তেন্তে আনফালে ভাড়াঘৰলৈ স্থানান্তৰিত হ’ব আৰু উত্তৰ দিশটো উপাসনাস্থলী বনাবলৈ আটাইতকৈ উপযুক্ত বুলি বিবেচিত হয়।

এতিয়া এই লেখাটোত জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ পৰা বিতংভাৱে জনাই যে কোন দিশত কুবেৰ দেৱৰ মূৰ্তি ৰখাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি দক্ষিণ দিশত নাৰাখিব

কুবেৰ দেৱতাৰ মূৰ্তি দক্ষিণ দিশত ৰাখিব নালাগে। এই দিশত যম আৰু পূৰ্বপুৰুষ বাস কৰে। গতিকে এই দিশত ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি নাৰাখিব। ইয়াৰ ফলত আৰ্থিক লোকচান হ’ব পাৰে আৰু ব্যক্তিজনে অশুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে। যদি কিবা কাৰণত আপুনি কুবেৰ দেৱৰ মূৰ্তিটো দক্ষিণ দিশত ৰাখিছে, তেন্তে সেই ঠাইখনক সঠিকভাৱে পূজা কৰক। ইয়াৰ সৈতে আপুনি অশুভ পৰিণতিৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগিব।

পশ্চিম দিশত ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি নাৰাখিব

শনিদেৱ পশ্চিম দিশত বাস কৰে। গতিকে কুবেৰ দেৱৰ মূৰ্তি (কুবেৰ দেৱ পূজা) এই দিশত ৰখা উচিত নহয়। শনিদেৱ (শনিদেৱ মন্ত্ৰ)ক অতি নিষ্ঠুৰ দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। খুব সোনকালে খং উঠে। গতিকে কুবেৰ দেৱৰ মূৰ্তি যদি এই দিশত ৰাখে, তেন্তে তৎক্ষণাত আঁতৰাই পেলাওক। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ জীৱনলৈ আহি থকা সমস্যাবোৰ দূৰ হ’ব পাৰে।

উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি নাৰাখিব

ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি ঘৰৰ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰাখিব নালাগে। ইয়াৰ বাবে ব্যক্তিজনে কামত হঠাৎ ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে আৰু অশুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে।

দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত ভগৱান কুবেৰৰ মূৰ্তি নাৰাখিব

কুবেৰ দেৱতাৰ মূৰ্তি দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত ৰাখিব নালাগে। ইয়াৰ বাবে দেৱী লক্ষ্মী ঘৰলৈ নাহে আৰু ধন-সম্পত্তিও স্থায়ী হৈ নাথাকে। ইয়াৰ বাবে ব্যক্তিজনে আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। গতিকে যদি আপুনি কুবেৰ দেৱতাৰ মূৰ্তিটো দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত ৰখাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে তৎক্ষণাত আঁতৰাই ঘৰৰ উত্তৰ দিশত ৰাখক। ইয়াৰ ফলত শুভ ফল পোৱা যাব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment