ভুলতেও ঘৰৰ এই ঠাইবোৰত ঔষধ নাৰাখিব, নেতিবাচক শক্তি বিয়পি থাকে।

এজন ব্যক্তিয়ে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে যাতে তেওঁ ভাল জীৱন যাপন কৰিব পাৰে। কিন্তু যদি তেওঁ বাৰে বাৰে অসুস্থ হৈ পৰিছে, তেন্তে বাস্তু বিসংগতিও ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হ’ব পাৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ভুল দিশত ৰখা ঔষধেও আপোনাৰ ঘৰত নেতিবাচকতা বিয়পাব পাৰে। সেইবাবেই যদি আপুনিও এই ভুলটো কৰি আছে তেন্তে যিমান পাৰি সোনকালে শুধৰাই দিয়ক।

পাকঘৰ

কেতিয়াও ঔষধ পাকঘৰত ৰাখিব নালাগে। এনে কৰিলে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকল অসুস্থ হোৱাই নহয় আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। কাৰণ তেনে কৰিলে ঘৰত নেতিবাচকতা বিয়পি পৰে।

বিচনাৰ মূৰ

আপুনি নিশ্চয় প্ৰায়ে দেখিছে যে মানুহে নিজৰ ঔষধ বিচনাৰ মূৰত ৰাখে যাতে বিচাৰি পোৱা আৰু খোৱাটো সহজ হৈ পৰে। কিন্তু বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে বিচনাৰ কাষত ঔষধ ৰখা ব্যক্তিজনে ৰাহু কেতুক ঘৰলৈ আহিবলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

দক্ষিণ দিশ

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে আপুনি কেতিয়াও নিজৰ ঔষধ দক্ষিণ দিশত ৰাখিব নালাগে। এই দিশত ঔষধ ৰাখিলে আপোনাৰ ৰোগ বেছি দিন টিকি থাকে আৰু আপোনাৰ শাৰীৰিক আৰু মানসিক কষ্টৰ সৃষ্টি হয়। ইয়াৰ উপৰিও আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।

পশ্চিম দিশ

ঔষধ ৰখাৰ সঠিক ঠাইখনো পশ্চিম দিশত, সেয়েহে পশ্চিম দিশতো ঔষধ ৰাখিব নালাগে। ঔষধ এই দিশত ৰাখিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বেয়া হয় আৰু ঘৰত নেতিবাচকতা বিয়পি পৰে।

ঔষধ উত্তৰ দিশত ৰাখক

আপুনি উত্তৰ দিশত অৰ্থাৎ উত্তৰ-পূব কোণত ঔষধ ৰাখিব পাৰে। এই স্থানক সূৰ্য্যৰ স্থান বুলিও গণ্য কৰা হয়। আৰু কোৱা হয় যে এই দিশত ঔষধ ৰাখিলে মানুহ সোনকালে সুস্থ হৈ উঠে। আৰু তেওঁৰ ৰোগ যিমান পাৰি সোনকালে নিৰ্মূল হয়। সেইবাবেই আপুনি আপোনাৰ ঔষধবোৰ সদায় এই দিশত ৰাখিব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment