লং এ কমোৱাত সহায় কৰে শৰীৰত জমা হোৱা চৰ্বি, এইদৰে অন্তৰ্ভুক্ত কৰক খাদ্যত

Weight Loss Tips: মেদবহুলতা হৈছে শৰীৰৰ বিভিন্ন ঠাইত অতিৰিক্ত চৰ্বি জমা হোৱা এক গুৰুতৰ অৱস্থা। ইয়াৰ পৰা অতি সোনকালে পৰিত্ৰাণ পাব লাগে, কাৰণ ই ডায়েবেটিছ, উচ্চ ৰক্তচাপ আৰু উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ সম্ভাৱনা বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি কৰে। মেদবহুলতা কেৱল জিনীয় আৰু চিকিৎসাজনিত অৱস্থাৰ ফল নহয় বৰঞ্চ দুৰ্বল জীৱনশৈলীৰ ফল। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ খাদ্যই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে।

ভাৰতীয় পাকঘৰত উপস্থিত বহুতো মছলা সোৱাদৰ লগতে ঔষধি গুণৰ বাবেও জনাজাত। লৱণ ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা মছলা য’ত মেদবহুলতা হ্ৰাস কৰাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ গুণ থাকে। এন চি বি আইত প্ৰকাশিত এন্দুৰৰ ওপৰত কৰা এক অধ্যয়ন অনুসৰি লৱণৰ নিষ্কাশন সেৱনে ওজন নিয়ন্ত্ৰণ আৰু পেটৰ চাৰিওফালে জমা হোৱা চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

লং ৰ পানী খাব লাগে

লং ৰ পানী আপোনাৰ শৰীৰৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত। এইখিনি প্ৰস্তুত কৰিবলৈ গোটা লং কেইটামান পানীৰ জগ এটাত দি ৰাতিটো থৈ দিব। তাৰ পিছত ৰাতিপুৱা খালী পেটত সেৱন কৰিব লাগে। এনে কৰিলে শৰীৰৰ বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায় যাৰ বাবে কেলৰি দ্ৰুতভাৱে জ্বলি যায় আৰু ওজন কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

চাহত লং দিব

গোটা লং গৰম পানীত ৫-১০ মিনিট উতলাই লংৰ চাহ প্ৰস্তুত কৰক। এই চাহ নিয়মিতভাৱে দিনটোত এবাৰ সেৱন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ফলত হজম শক্তি উন্নত হয়, ভোক দমন হয় আৰু বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায়।

মছলাত লং মিহলাই লওক

ঘৰতে বনোৱা মছলাৰ মিশ্ৰণত পিহি লোৱা লং দি খাদ্যত মছলা দিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। লৱণে চূপ, ষ্টু, তৰকাৰী আৰু ষ্টাৰ-ফ্ৰাইৰ দৰে খাদ্যত উষ্ণ সোৱাদ দিয়ে।

স্মুদিত লং দিব

আপোনাৰ প্ৰিয় স্মুদি ৰেচিপিত এচিকুট পিহি লোৱা লং দিব। এই কাম কৰিলে আপুনি বেছি সময় ভৰপূৰ হৈ থাকিব পাৰে আৰু অতিমাত্ৰা খাদ্য খোৱাৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰে আৰু লগতে স্মুদিত এটা বেলেগ সোৱাদ যোগ কৰিব পাৰে।

লং ৰন্ধন তেলত ঢালি দিব

গোটা লং কম জুইত অলিভ অইল বা নাৰিকল তেলত ডুবাই লংযুক্ত তেল তৈয়াৰ কৰক। এই সুগন্ধি তেল ৰন্ধা-বঢ়াৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক বা চালাড আৰু শাক-পাচলিৰ ওপৰত ড্ৰিজল কৰি সোৱাদ বৃদ্ধি কৰক আৰু তৃপ্তি বৃদ্ধি কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment