Advertisement
স্বাস্থ্য

লিংগ এইদৰে পৰিষ্কাৰ কৰিলেহে সংক্ৰমণ আৰু দুৰ্গন্ধৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰি!

লিংগটো সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ সঠিক চাফাই কৰিব লাগিব। ইয়াত অলপ অসাৱধানতাইও আপোনাৰ যওনতাৰ জীৱন নষ্ট কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত সুৰক্ষাৰ বাবে আজিৰ পৰাই এই লেখাত উল্লেখ কৰা লিংগ চাফা কৰাৰ টিপছবোৰ মানি চলিবলৈ আৰম্ভ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

দেখা গৈছে যে বেছিভাগ ল’ৰাই প্ৰতিদিনে গা ধুই নাথাকে। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ আটাইতকৈ নেতিবাচক প্ৰভাৱ তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত অংগত পৰে। কাৰণ শৰীৰৰ এই অংশটো অতি সংবেদনশীল, যাক নিয়মিত আৰু সঠিকভাৱে পৰিষ্কাৰ কৰাৰ প্ৰয়োজন। মলিৰ বাবে লিংগত অদ্ভুত গোন্ধ ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰাই নহয় ইয়াৰ ফলত সংক্ৰমণৰ সম্ভাৱনাও বৃদ্ধি পায়। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াক পৰিষ্কাৰ কৰি ৰখাৰ গুৰুত্ব আপোনাৰ বাবে জনাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

লিংগ পৰিষ্কাৰ কৰাটো কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ?

পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা বজাই ৰখা আৰু লিংগৰ যত্ন লোৱাৰ ফলত ছালৰ বিষ আৰু কিছুমান সাধাৰণ সংক্ৰমণৰ দৰে সমস্যাৰ সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা হ্ৰাস পায়। ইয়াৰ উপৰিও ফ’ৰস্কিনত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে, যাৰ ফলত যওন সম্পৰ্কৰ সময়ত বিষ আৰু সংক্ৰমণৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। লিংগটো নিয়মিত আৰু ভালদৰে ধুব লাগে।

লিংগটো এনেদৰে পৰিষ্কাৰ কৰক

  • প্ৰথমে চুলি ট্ৰিম কৰক
  • লিংগ পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ সদায় কুহুমীয়া পানী ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে।
  • বাহিৰৰ ছালখন আঁতৰাই লিংগ পৰিষ্কাৰ কৰক
  • লিংগত চাবোন বা Dettol প্ৰয়োগ নকৰিব
  • লিংগ ধোৱাৰ সময়ত বেছিকৈ ঘঁহিব নালাগে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button