ভগৱান নৰসিংহৰ এই নামবোৰ জপ কৰিলে বিপদমুক্ত জীৱন যাপন হ’ব।

জগতৰ সৃষ্টিকৰ্তা বিষ্ণুৰ লীলা অতুলনীয়। ভক্তৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ বৰষুণ দিলে তেওঁ অসুৰক হত্যা কৰে।

ভক্ত প্ৰহ্লাদৰ সুৰক্ষা

তেওঁৰ খেলা-ধূলাৰ বৰ্ণনা সনাতন শাস্ত্ৰত সন্নিবিষ্ট কৰা হৈছে। প্ৰাচীন কালত ভগৱান বিষ্ণুৱে নৰসিংহৰ অৱতাৰ লৈ ভক্ত প্ৰহ্লাদক ৰক্ষা কৰিছিল।

ভগৱান নৰসিংহৰ পূজা

বৃহস্পতিবাৰে সাধকসকলে ভগৱান নৰসিংহক পূজা কৰে। ভগৱান নৰসিংহক পূজা আৰু ধ্যান কৰা সাধকৰ জীৱনত প্ৰচলিত সকলো দুখ গুচি যায়।

বৃহস্পতিবাৰৰ দিনটো

যদি আপুনিও ভগৱান নৰসিংহৰ আশীৰ্বাদৰ অংশ হ’ব বিচাৰে তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে ৰীতি-নীতি অনুসৰি উগ্ৰহৰী পূজা কৰক। ইয়াৰ লগতে পূজাৰ সময়ত ভগৱান নৰসিংহৰ ১০৮ টা নামৰ মন্ত্ৰ জপ কৰিব। এইবোৰৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জনাওক।

মন্ত্ৰ জপ কৰা

ওঁম নৰসিংহয় নমঃ, ওঁম নাৰায় নমঃ, ওঁম নৰশ্ৰষ্ট্ৰে নমঃ, ওঁম নাৰায়ণয় নমঃ, ওঁম নভয়া নমঃ, ওঁম নবেত্ৰায় নমঃ, ওঁম নৰপথায় নমঃ , ওঁম নৰত্মানে নমঃ, ওঁম নৰচোদনলৈ, ওঁম নখভিন্নস্বাৰ্ণশায়লৈ, ওঁম নখদংশ্ত্ৰবিভিষণায় নমঃ, ওঁম নদভিতাদিশানাগয় নমঃ, ওঁম নন্তব্যয় নমঃ, ওঁম নখৰায়ুধায় নমঃ, ওঁম নদনিৰ্ভিন্নপদ্মন্দয় নমঃ, ওঁম নয়নাগ্নিহুতসুৰায় নমঃ, ওঁম নটকেসৰসঞ্জতৱতবীক্ষিতবৰীদয় নমঃ, ওঁম নলিনিষসহশ্ৰাভালৈ নমঃ, ওঁম নটব্ৰহ্মদিদেৱতালৈ নঃ

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment