ঘৰত ৰোপণ কৰিব পাৰিনে ভোলেনাথৰ প্ৰিয় বেলপাতৰ গছ? জানি লওক নিয়মবোৰ

বেলপাত ভগৱান ভোলেনাথৰ অতি প্ৰিয়। সেয়েহে পূজাৰ সময়ত ভগৱান ভোলেনাথৰ ওচৰত বেলপাত অৰ্পণ কৰা হয়। বিশ্বাস মতে ভোলেনাথ কেৱল বেলপাত অৰ্পণ কৰিযলেই অতি সুখী হয়, যাৰ বাবে তেওঁ ভক্তৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ দিয়ে। যি এজন ব্যক্তিয়ে সোমবাৰে ভগৱান ভোলেনাথক বেলপাত আগবঢ়ায়, তেওঁৰ জীৱনৰ সকলো বিপদ দূৰ হৈ যায় আৰু তেওঁৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয়। কিন্তু ঘৰত বেলপাতৰ গছ ৰোপণ কৰিব লাগে নে নাই তাক লৈ বহুতে বিভ্ৰান্ত হৈয়েই আছে? জানো আহক।

ঘৰতে গছ ৰোপণ কৰিব পাৰি নে নোৱাৰি

বেলপাতক শ্ৰী বৃক্ষ নামেৰেও জনা যায়। শ্ৰী মানে মাতৃ লক্ষ্মী। সেয়েহে হিন্দু ধৰ্মত বেলপাত অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত এজোপা বেলপাতৰ গছ ৰোপণ কৰে, তেন্তে ভগৱান ভোলেনাথৰ আশীৰ্বাদ ঘৰত থাকে, এইদৰে ঘৰখন বিপদৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে।

নিতৌ পূজা কৰা

ঘৰত বেলপাতৰ গছ ৰোপণ কৰি নিতৌ পূজা কৰিলে পিতৃ দোষ আঁতৰাই পেলায়। ইয়াৰ লগতে নিতৌ বেলপাতৰ গছ পৰিবেশন কৰা ব্যক্তিজনৰ লগত মহাদেৱ অতি সুখী হৈয়েই থাকে।

এই দিশত ৰোপন কৰক

যদি আপুনি জীৱনত বেলপাত গছৰ সম্পূৰ্ণ উপকাৰ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে ইয়াক সঠিক দিশত ৰোপণ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে বেলপাত গছ কেৱল উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰোপণ কৰিব লাগে।

দুষ্ট শক্তি আঁতৰত থাকে

বেলপাতৰ গছ ৰোপণ কৰা ঘৰত কেতিয়াও অশুভ শক্তি প্ৰৱেশ কৰিব নোৱাৰে। ইয়াৰ লগতে ঘৰত বেলপাত ৰোপণ কৰি ব্যক্তিজনেও বাধাৰ পৰা মুক্তি পায়। বেলপাতৰ গছে ঘৰত ধনাত্মক শক্তি বজাই ৰখাত সহায় কৰে।

অধিক পঢ়কঃ

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment