Advertisement
সম্পৰ্ক

শাৰীৰিক সম্পৰ্ক অবিহনে বিবাহ দীৰ্ঘদিন ধৰি চলিব পাৰেনে?

সম্পৰ্ক এটা মজবুত কৰিবলৈ আৱেগিক, শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাও গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। গতিকে, বিয়াৰ পিছত যদি স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত যৌন সম্পৰ্ক নাথাকে, তেন্তে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক সোনকালে অৱনতি ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰেনে? বিশেষজ্ঞৰ মতামত জানকঃ-

বিবাহৰ পিছত স্বামী-স্ত্ৰীৰ শাৰীৰিক সম্পৰ্ক থকাটো সাধাৰণ কথা। আৰু সন্তান জন্ম দিব বিচৰাসকলৰ বাবেও এইটো প্ৰয়োজনীয়। যৌন সম্পৰ্ক অবিহনে এই সম্পৰ্ক কিমান দিন আৰু কিমান শক্তিশালী হ’ব সেয়া নিৰ্ভৰ কৰে এই বন্ধনত বান্ধ খাই থকা মানুহ দুজনৰ ওপৰত। যদি দুয়োজনেই পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে এই লিংগহীন সম্পৰ্কত বাস কৰি আছে, তেন্তে কোনো সমস্যা নোহোৱাকৈ সম্পৰ্কটো চলি থাকিব পাৰে।

যৌনতাৰ গুৰুত্ব বেলেগ বেলেগ।

যৌন সম্পৰ্ক বিবাহ সম্পৰ্কৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ। অৱশ্যে প্ৰতিটো দম্পতীৰ বাবে ইয়াৰ গুৰুত্ব বেলেগ বেলেগ হ’ব পাৰে। এনে সম্পৰ্কত এই সম্পৰ্কে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বুজাবুজি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

মুকলিকৈ কথা পতা

স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত যৌন সম্পৰ্কৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কথা পতাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। লগতে দুয়োজনে ইজনে সিজনৰ সমস্যাৰ বাবে একেলগে কাম কৰা উচিত। যৌন জীৱনত যেতিয়া ইজনে সিজনক সহায় কৰে তেতিয়া সময়ৰ লগে লগে আপোনাৰ বন্ধন অধিক শক্তিশালী হৈ পৰে।

বিশেষজ্ঞৰ সহায় লওক

যদি যৌনতাৰ অভাৱে আপোনাৰ বিবাহত অসুবিধা বা মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিছে, তেন্তে যৌন বিষয়ত বিশেষজ্ঞ থেৰাপিষ্ট বা পৰামৰ্শদাতাৰ পৰা সহায় লওক। তেওঁ আপোনাক সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত ভালদৰে সহায় কৰিব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button