বিয়াত বহাৰ আগতে মনোযোগ দিয়ক এই ৫ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাত, সম্পৰ্ক সদায় সুখী আৰু শক্তিশালী হৈ থাকিব

বিবাহৰ সন্দৰ্ভত মানুহৰ নিজস্ব ব্যক্তিগত পছন্দ থাকে। এনে পৰিস্থিতিত কিছুমান মানুহে প্ৰেম বিবাহ কৰি ভাল পায়। বহুতে এৰেঞ্জ মেৰিজক ভাল বুলি গণ্য কৰে। অৱশ্যে এৰেঞ্জ মেৰেজত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সন্মতি থাকে। কিন্তু যদি আপুনি এৰেঞ্জ মেৰিজ কৰিব বিছাৰিছে তেন্তে কিছুমান কথাৰ বিশেষ যত্ন লোৱাটো আপোনাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে। অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্কত বহুত সমস্যা হব পাৰে। আচলতে এৰেঞ্জ মেৰিজৰ সময়ত দৰা-কইনা ইজনে সিজনৰ বাবে সম্পূৰ্ণ অচিনাকি হৈ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত দুয়োৰে বিবাহৰ লগত বহু আশা জড়িত হৈ থাকে। কিন্তু বিয়াৰ পিছত সম্পৰ্কত বহু পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত বিবাহৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ সময়ত কিছু কথা মনত ৰাখি সংগীৰ সৈতে সুখী বৈবাহিক জীৱন উপভোগ কৰিব পাৰিব।

প্ৰেমে সময় ল’ব: এৰেঞ্জ মেৰেজত আপুনি আপোনাৰ সংগীক লগ পায় কিছু সময়ৰ আগতে। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি লগে লগে আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰেমত পৰিব নোৱাৰে। সেইবাবেই বিয়াৰ পিছত সংগীক কিছু সময় দিয়ক আৰু লাহে লাহে তেওঁক চিনি পাবলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ এৰেঞ্জ মেৰেজতো প্ৰেম বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

সংগীৰ আচৰণ চাওক: আয়োজিত বিবাহৰ সময়ত সংগীৰ মুখখন দেখাৰ পিছত মানুহে প্ৰায়ে বিবাহৰ বাবে সাজো হয়। অৱশ্যে এজন ব্যক্তিৰ চেহেৰা সকলো নহয়। এনে পৰিস্থিতিত মুখতকৈ সংগীৰ চৰিত্ৰৰ প্ৰতি বেছি গুৰুত্ব দিয়ক আৰু তেওঁলোকৰ আচৰণ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্ক অধিক মজবুত হ’ব।

পিতৃ-মাতৃৰ সিদ্ধান্তক সন্মান কৰক: পিতৃ-মাতৃয়ে কেতিয়াও সন্তানৰ বিষয়ে বেয়া নাভাবে। এনে পৰিস্থিতিত যদি পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাৰ বাবে কোনো সংগী বাছি লৈছে, তেন্তে তেওঁলোকৰ সিদ্ধান্তক সন্মান কৰক। কাৰণ জীৱনত পিতৃ-মাতৃতকৈ ভাল কোনেও পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰে।

ৰোমাঞ্চৰ প্ৰচুৰতা থাকিব: প্ৰেম বিবাহত মানুহে ইতিমধ্যে ইজনে সিজনক চিনি পায়। অৱশ্যে এৰেঞ্জ মেৰেজত দম্পতীহালে ইজনে সিজনৰ বিষয়ে অজ্ঞাত হৈ থাকে। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰতিদিনে সংগীৰ বিষয়ে নতুন নতুন কথা জানিব পাৰি। যাৰ বাবে আপোনাৰ সম্পৰ্কত কেৱল প্ৰেম বৃদ্ধি হোৱাই নহয়, ৰোমাঞ্চকো সম্পূৰ্ণৰূপে দেখা যায়।

প্ৰণাম কৰাটো প্ৰয়োজনীয়: বিয়াৰ পিছত সকলোৱে অলপ এডজাষ্ট কৰিব লাগে। এনে পৰিস্থিতিত জীৱনৰ নতুন পৰিৱৰ্তনবোৰ আনন্দৰে গ্ৰহণ কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা পৰিয়ালৰ লগত খোজ মিলাবলৈ সহায় কৰিব। ইয়াৰ লগতে আপোনাৰ সম্পৰ্কও মজবুত আৰু দীৰ্ঘস্থায়ী হৈ থাকিব।

Leave a Comment