অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা নিশ্চয়কৈ গ্ৰহণ কৰক এইবোৰ ব্যৱস্থা, নাথাকিব খাদ্য আৰু ধনৰ অভাৱ

Annapurna Jayanti 2023: পুহ মাহৰ পূৰ্ণিমা দিৱসত অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তী পালন কৰা হয়। এইবাৰ ২৬ ডিচেম্বৰত অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তী পালন কৰা হ’ব। পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি আজিৰ দিনটোতে মাতৃ অন্নপূৰ্ণা ৰূপত মাতৃ পাৰ্বতীয়ে পৃথিৱীত অৱতাৰ লৈছিল বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। অন্নপূৰ্ণা মাক জগতৰ পোষকতা কৰা দেৱী হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

এই দিনটোত কিছুমান প্ৰতিকাৰ আছে, যিবোৰ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে ধন-সম্পত্তিৰ লগতে শুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে। এতিয়া এনে পৰিস্থিতিত কি কি ব্যৱস্থা লাভজনক হ’ব পাৰে?

এই বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ পৰা।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ চৌকা পূজা কৰক

বিশেষকৈ অন্নপূৰ্ণ জয়ন্তীৰ দিনা চৌকা পূজা কৰক। ইয়াৰ লগে লগে ঘৰত কেতিয়াও ধন-শস্যৰ অভাৱ নহ’ব আৰু শুভ ফলো লাভ কৰিব পৰা যাব।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা ৰুটি খুৱা

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা চৌকা পূজা কৰি গৰুক প্ৰথম ৰোটি খুৱাব লাগে। দ্বিতীয় ৰুটি কুকুৰক আৰু তৃতীয় ৰুটি কাউৰীক খুৱাব। এনে কৰিলে মাতৃ অন্নপূৰ্ণা আপোনাৰ ঘৰত বাস কৰিব আৰু আপোনাৰ সকলো কামনাও পূৰণ কৰিব পাৰিব।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা তিলৰ লাড়ু বনাওক

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা ক’লা তিলৰ লাড়ু বনাই শনিদেৱৰ মন্দিৰলৈ গৈ অৰ্পণ কৰক। এনে কৰিলে শনি দোষৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদো থাকিব।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা এইটো দান কৰক

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা খাদ্য দান কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ বাবে মানুহৰ জীৱনত কেতিয়াও খাদ্য আৰু ধনৰ অভাৱ নহয় আৰু শুভ ফলো পোৱা যায়। গতিকে অন্নপূৰ্ণ জয়ন্তীৰ দিনা আৰ্তজনক খাদ্য দান কৰিব লাগিব।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা এইটো আগবঢ়াওক

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা মাতা অন্নপূৰ্ণাক কেশৰৰ পায়স অৰ্পণ কৰি তাৰ পিছত গোটেই পৰিয়ালটোৰ সৈতে সেৱন কৰিব লাগে। ই লাভজনক হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ কিছু ইচ্ছাও পূৰণ হ’ব পাৰে।

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীত চৰাইক শস্য খুৱাব

অন্নপূৰ্ণা জয়ন্তীৰ দিনা চৰাইবোৰক এমুঠি সতঞ্জ অৰ্থাৎ পানীত তিয়াই সাতটা শস্য খুৱাব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা এজন ব্যক্তিয়ে সাতবিধ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে আৰু দৰিদ্ৰতাও ঘৰৰ পৰা আঁতৰাব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment