আজি শনিবাৰে নিশ্চয়কৈ কৰক এই কামটো, শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব

Saturday Remedies: শনিবাৰ শনি দেৱৰ বাবে উৎসৰ্গিত। এই দিনটোত শনি দেৱক পূজা কৰিলেই ভগৱানৰ ক্ৰোধৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰি। শনি দেৱক কৰ্মৰ দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি শনি দেৱৰ বেয়া প্ৰভাৱৰ বাবে এজন ব্যক্তিয়ে জীৱনত বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। একে সময়তে যেতিয়া শনি দেৱৰ সদেসতী ৰাশিৰ ওপৰত থাকে, তেতিয়া সেই ৰাশিৰ লোকসকলে জীৱনত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। গতিকে শনি দেৱক সন্তুষ্ট কৰাৰ লগতে সদেসতী আৰু ধৈয়াৰ কু-প্ৰভাৱৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ শনিবাৰে (শনিৱৰ উপয়)-

শনিবাৰে সন্ধিয়া শনি মন্দিৰলৈ গৈ সৰিয়হৰ তেলৰ বন্তি জ্বলাই দিব। শনি দেৱৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত ক’লা তিল মিহলি সৰিয়হৰ তেলৰ চাকি জ্বলাই শনি দেৱৰ কু-ক্ৰোধৰ পৰা ৰক্ষা পাব পাৰি। একে সময়তে সদেসাতিৰ কু-প্ৰভাৱ কমাবলৈ এই দিনটোত হনুমান চলিছা বা সুন্দৰকাণ্ড আবৃত্তি কৰক। শনি দেৱে ভগৱান শিৱৰ পূজা কৰিও সন্তুষ্ট হ’ব পাৰে। সেয়ে শনিবাৰে ভগৱান শিৱ, হনুমান জী আৰু শনি দেৱক সম্পূৰ্ণ ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰিব লাগে। একে সময়তে শনি দেৱৰ অপৰিসীম আশীৰ্বাদ পাবলৈ কোনো দুখীয়া মানুহক খাদ্য খুৱাওক বা শনিবাৰে দান কৰক। শনিবাৰে ক’লা কাপোৰ বা ক’লা তিল দান কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। একে সময়তে এই দিনটোত শনি মন্ত্ৰ জপ কৰি জীৱনৰ কষ্ট কমাই দিব পাৰি।

শনি মন্ত্ৰ

“ॐ शं शनैश्चराय नमः”
“ॐ प्रां प्रीं प्रौं सः शनैश्चराय नमः”

অস্বীকাৰ: এই লেখাত দিয়া তথ্য সম্পূৰ্ণ সত্য আৰু সঠিক বুলি আমি দাবী নকৰো। এইবোৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে সংশ্লিষ্ট ক্ষেত্ৰৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment