মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ শুকুৰবাৰে নিশ্চিতভাৱে কৰক এই প্ৰতিকাৰসমূহ, পোৱা যায় মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ

Maa Laxmi Puja: সনাতন ধৰ্মত শুকুৰবাৰক লক্ষ্মী দেৱীৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত বুলি গণ্য কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। আজিৰ দিনটোত লক্ষ্মী দেৱীক যথাযথ ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰিলে তেওঁৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। ইয়াৰ বাহিৰেও ৰাশিফলত শুক্ৰৰ স্থান শক্তিশালী। শুকুৰবাৰৰ বাবে শাস্ত্ৰত কিছুমান বিশেষ ব্যৱস্থাৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে, যিটো কৰিলে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।

শুকুৰবাৰে এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক

শুকুৰবাৰে পুৱা সোনকালে শুই উঠি পবিত্ৰ স্নান কৰক। ইয়াৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰিব। সন্ধিয়া লক্ষ্মী দেৱীক কেশৰ আৰু মৌ মিহলি গাখীৰেৰে অভিষেক কৰক। মাক গোলাপী ৰঙৰ চুৰনী আগবঢ়াই সুগন্ধি লগাওক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে লক্ষ্মী দেৱী সদায় আপোনাৰ ঘৰত বাস কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও আৰ্থিক সমস্যাৰো অন্ত পৰিব।

কেৰিয়াৰত সফলতা লাভ কৰিবলৈ শুকুৰবাৰে শ্ৰী লক্ষ্মী নাৰায়ণ মন্দিৰলৈ গৈ শ্ৰী হৰি বিষ্ণু, মাতা লক্ষ্মীৰ সৈতে ভগৱান গণেশক পূজা কৰক। লগতে দেৱী লক্ষ্মীক ১১ টা হালধি আগবঢ়াব। এইদৰে আপুনি শুভ ফলাফল লাভ কৰিব আৰু লগতে আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সফলতাও লাভ কৰিব।

লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিবলৈ প্ৰতি শুকুৰবাৰে পুৱা পবিত্ৰ স্নান কৰি পূজাস্থলীত বহি কনকধৰা স্তোত্ৰ পাঠ কৰক। ইয়াৰ লগতে ধনৰ দেৱী লক্ষ্মীকো পদুম ফুল আগবঢ়াওক। এনে কৰি লক্ষ্মী দেৱীৰ কৃপাত আপোনাৰ ঘৰ সদায় ধন-সম্পত্তিৰে ভৰি থাকিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment