সূৰ্য্যৰ ৰশ্মিয়ে পাঁচ মিনিট পৰ্যন্ত দিলে ৰামলালাৰ তিলক, চাওক এই অলৌকিক ভিডিঅ

৫০০ বছৰৰ দীঘলীয়া সংগ্ৰামৰ অন্তত নিৰ্মিত ভৱিষ্যৎ মন্দিৰত বহি থকা ৰামলালাক ঠিক ১২ বজাত ভগৱান সূৰ্য্যদেৱে নিজৰ ৰশ্মিৰে তিলক প্ৰয়োগ কৰাৰ লগে লগে ত্ৰেতা যুগ সজীৱ হৈ উঠিল। সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি ৰামলালাৰ মূৰত পাঁচ মিনিট বহি থাকিল। এই কথা প্ৰত্যক্ষ কৰি ভক্তসকল উল্লাসিত হৈ পৰে।

ৰাম জন্মোৎসৱৰ শুভ সময়ত ঠিক ১২:০০ বজাত ৰাম মন্দিৰকে ধৰি ৰামনগৰীৰ হাজাৰ হাজাৰ মন্দিৰত শংখৰ শব্দ আৰু ঘণ্টি গংগৰ শব্দই ৰামলালাৰ আবিৰ্ভাৱ হোৱা বুলি ঘোষণা কৰে।

কৃপাল আৰু দীনদয়ালাৰ প্ৰশংসা ভয়ত প্ৰতিধ্বনিত হ’বলৈ ধৰিলে। ভক্তসকলে আনন্দত উঠি নাচিবলৈ ধৰিলে। ইয়াৰ পূৰ্বে ভগৱান শ্ৰী ৰামলালাক ৫৬ প্ৰকাৰৰ ব্যঞ্জন আগবঢ়োৱা হৈছিল। হালধীয়া কাপোৰ আৰু সোণৰ মুকুট পিন্ধা ৰামলালাক দেখি আবেগিক হৈ থাকিল ভক্তসকল।

শ্ৰী ৰাম জন্মভূমি তীৰ্থ ক্ষেত্ৰ ট্ৰাষ্টৰ সভাপতি মহন্ত নৃত্য গোপাল আৰু ৰামনগৰীৰ অন্যান্য সন্ত আৰু সূৰ্য্য তিলকৰ প্ৰকল্পটোক বাস্তৱত পৰিণত কৰা বিজ্ঞানীসকলো ৰাম জন্মভূমিত এই শুভ অনুষ্ঠানৰ সাক্ষী হ’বলৈ উপস্থিত থাকে।

এই মুহূৰ্তটো সমগ্ৰ বিশ্বতে বিয়পি থকা কোটি কোটি লোকে দেখিছিল আৰু ভগৱান শ্ৰীৰামৰ দৰ্শন কৰিছিল। মঙলবাৰে জন্ম বাৰ্ষিকীৰ প্ৰাকক্ষণত বিজ্ঞানীসকলে পুনৰবাৰ সূৰ্য তিলকৰ সফল পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰে। কেইবাবাৰো পৰীক্ষাৰ অন্তত সময় নিৰ্ধাৰণ কৰা হ’ল। মন্দিৰ ব্যৱস্থাৰ লগত জড়িত লোকসকলে ইয়াক বিজ্ঞান আৰু আধ্যাত্মিকতাৰ সমন্বয় বুলি অভিহিত কৰিছে।

চাওক এই অলৌকিক ভিডিঅ:

বিগত ২০ বছৰত অযোধ্যাৰ আকাশত সূৰ্যৰ গতিৰ বিষয়ে বিজ্ঞানীসকলে অধ্যয়ন কৰিছে। সঠিক দিশ আদি নিৰ্ণয় কৰাৰ পিছত মন্দিৰৰ ওপৰৰ মহলাত প্ৰতিফলক আৰু লেন্স স্থাপন কৰা হৈছে। সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি ঘূৰি ৰামলালাৰ কপাল পালেগৈ। সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি ওপৰৰ সমতলৰ লেন্সত পৰিল। ইয়াৰ পিছত তিনিটা লেন্সৰ মাজেৰে পাৰ হৈ দ্বিতীয় মহলাৰ আইনাখনত পৰিল। অৱশেষত ৰমলালাৰ কপালত সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি ৭৫ মিমি গুলীৰ ৰূপত জিলিকি উঠিল। এই সময় সূৰ্য্যৰ গতি আৰু দিশৰ ওপৰতো নিৰ্ভৰ কৰে।

ৰামলালাৰ সূৰ্য তিলকৰ আগতে তেওঁক দিৱিক স্নান কৰি নতুন কাপোৰ পিন্ধাইছিল।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment