শনিবাৰে এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক, কোটিপতি হোৱাৰ পৰা কোনেও বাধা দিব নোৱাৰে

শনিবাৰৰ উপায়ঃ আজি শনিবাৰ অৰ্থাৎ ন্যায়ৰ দেৱতা শনিদেৱক পূজা কৰাৰ দিন। শনিবাৰে সাৱানত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি কোটিপতি হোৱাৰ পৰা কোনেও বাধা দিব নোৱাৰে। সাৱনত শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ হ’ব। এই প্ৰতিকাৰ শনিবাৰেহে কৰিব লাগে।

শনি দেৱে এজন ব্যক্তিৰ প্ৰতিটো ভাল বেয়া কামৰ ফল দিয়ে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কোৱা হৈছে যে যদি শনিদেৱে কাৰোবাৰ ওপৰত খং কৰে তেতিয়া ব্যক্তিজনে বহু গুৰুতৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সেইবাবেই মানুহে শনি দেৱক বহুত ভয় কৰে আৰু তেওঁক সন্তুষ্ট কৰাৰ বিভিন্ন উপায় বিচাৰে। যদি কোনো ব্যক্তিক শনিৰ আশীৰ্বাদ পায়, তেন্তে তেওঁ চালিখন ভাঙি তাক ক্ষন্তেকতে ৰজা কৰি ল’ব পাৰে, যদিহে তেওঁৰ ধন-সম্পত্তি, খ্যাতি, প্ৰতিপত্তি বা আনকি কোনো দৰিদ্ৰও থাকে। যদি তেওঁলোকৰ খং উঠে তেন্তে ৰজাকো দৰিদ্ৰ হ’বলৈ বেছি সময় নালাগে।

শনি দেৱক আমি কিয় শনিবাৰে তেল আগবঢ়াওঁ? সেয়ে আজি আমি আপোনালোকক কিছু প্ৰতিকাৰৰ কথা কওঁ, যিবোৰ কৰি শনিদেৱ সুখী হৈ আকাংক্ষিত ফলাফল দিয়ে। এই প্ৰতিকাৰ শনিবাৰেহে কৰিব লাগে।

শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰি শনিবাৰে তেল আগবঢ়োৱা ব্যক্তিজনেও সাদে সতী আৰু ধৈয়াত শনিৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। যদিও শনিদেৱ জীক তেল আগবঢ়োৱাৰ বিষয়ে বহু বিশ্বাস আছে, তাৰ পৰা ইয়াত আমি দুটা জনপ্ৰিয় বিশ্বাসৰ বিষয়ে ক’ম।

ৰাৱণে শনিদেৱক নিজৰ ৰাজপ্ৰসাদতে বন্দী কৰি ৰাখিছিল।

লংকেশ্বৰ ৰাৱণে শনিদেৱক নিজৰ ক্ষমতাৰ সহায়ত নিজৰ ৰাজপ্ৰসাদতে বন্দী কৰি ৰাখিছিল। ৰামভক্ত হনুমান জীয়ে মাতৃ সীতাৰ সন্ধানত লংকা পাওঁতে দেখিলে শনি দেৱক তাতে এটা গুহাত বন্দী হৈ আছে। শনি দেৱৰ অনুৰোধত শনি দেৱক ৰাৱণৰ বন্দীত্বৰ পৰা মুক্ত কৰি লংকাৰ পৰা বহু দূৰলৈ দলিয়াই দিলে। যাৰ বাবে শনিদেৱ বহুত আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়।

হনুমান জীয়ে শনি দেৱৰ ঘাঁত সৰিয়হৰ তেল লগালে।

ইয়াৰ পিছত হনুমান জীয়ে তেওঁৰ ঘাঁত সৰিয়হৰ তেল লগালে। এনে কৰি তেওঁ বিষৰ পৰা বহু সকাহ পালে। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱ হনুমান জীৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হ’ল। শঙ্কত মোচন হনুমানক শংকতৰ্থৰ উপাধি দি তেওঁ এটা বৰ দিলে যে ভৱিষ্যতে যিজন ভক্তই তেওঁক সৰিয়হৰ তেল আগবঢ়াওক, তেওঁৰ আশীৰ্বাদ সদায় তেওঁৰ ওপৰত থাকিব। তেতিয়াৰ পৰাই শনিদেৱক সৰিয়হ তেল আগবঢ়োৱাৰ বিশ্বাস।

আহত গছৰ পূজা

শনিবাৰে উপবাসে ৰখাটো অতি উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত আহত গছৰ বিশেষ পূজা কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত সন্ধিয়া আহত গছৰ তলত পানী আগবঢ়াই তিল তেলৰ চাকি জ্বলোৱা উচিত। এই কথাত শনি দেৱ বৰ সন্তুষ্ট। মাত্ৰ প্ৰতি শনিবাৰে এইদৰে পূজা কৰক আহত গছ। তেতিয়া আপুনি নিজেই অনুভৱ কৰিব অলৌকিকতা।

কাউৰীক ৰুটি খুৱাব লাগে

শনিদেৱে শনিবাৰে কাউৰীক ৰুটি খুৱাই সন্তুষ্ট হয়। সেয়েহে শনিবাৰে কাউৰীক খুৱাব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ডাঙৰ ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান হয়। জীৱনত আহি থকা সমস্যাবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নাইকিয়া হৈ যায়।

ক’লা কুকুৰক খুৱাব লাগে

ক’লা কুকুৰ শনি দেৱৰ বাহন বুলি কোৱা হয়। এনে পৰিস্থিতিত শনিবাৰে যদি ক’লা কুকুৰ দেখা যায় তেন্তে তাক ৰুটি বা বিস্কুট খুৱাব লাগিব। ইয়াৰ দ্বাৰা শনি দেৱক সন্তুষ্ট হয় আৰু শনিৰ দোষ আৰু অসুবিধা দূৰ হয় আৰু আপুনি ঋণৰ পৰা মুক্তি পায়।

শনি ৰক্ষা স্তোত্ৰৰ আবৃত্তি

শনিবাৰে শনি ৰক্ষা স্তোত্ৰ আবৃত্তিও লাভজনক। সেয়ে আজিৰ দিনটোত শনি ৰক্ষা স্তোত্ৰ পাঠ কৰি শনি দেৱৰ ওচৰত সদেসতী, ধৈয়া বা শনি দোষৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ প্ৰাৰ্থনা কৰিব। এই কথাৰে শনিদেৱে তোমাৰ সকলো দুখ দূৰ কৰে।

চেৰিটিলৈ দান কৰক

শনিবাৰে দুখীয়া বা আৰ্তজনক দান দিয়াটো অতি লাভজনক বুলি বিবেচিত হয়। আজিৰ দিনটোত ক’লা ছাতি, কম্বল, উৰাদ, শনি চালিছা, ক’লা তিল, জোতা, চপ্পল আদি দুখীয়া লোকক দান কৰক। এইবোৰ বস্তুৰ দানত শনি দেৱ অতি সন্তুষ্ট হৈ ভক্তসকলৰ সকলো দুখ দূৰ কৰে। শনিবাৰে দানৰ বিশেষ তাৎপৰ্য্য বিবেচিত হয়।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment