Advertisement
ধৰ্ম

দেওবাৰে এই ৭ টা ব্যৱস্থা কৰক, ভাগ্যৰ দুৱাৰ খোল খাব

ৰবিবাৰ উপায়ঃ সূৰ্য্য ঈশ্বৰক পূজা কৰি সাধকে সুস্থ জীৱনৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস। জ্যোতিষতো দেওবাৰে বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ ব্যৱস্থা আছে। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰা হয়। যদি আপুনিও কোনো বিশেষ কামত সফলতা লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে দেওবাৰে এই ব্যৱস্থাসমূহ নিশ্চিতভাৱে কৰক।

সনাতন ধৰ্মত দেওবাৰে ভগৱান ভাস্কৰক উৎসৰ্গা কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত ভক্তসকলে বিভিন্ন ৰীতি-নীতি অনুসৰি সূৰ্য্য ঈশ্বৰক পূজা কৰে। আয়ুৰ্বেদত সূৰ্য্য ঈশ্বৰক ‘বৈদ্য’ বুলি কোৱা হয়। সূৰ্য্য দেৱতাক পূজা কৰিলে সাধকে সুস্থ জীৱনৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে। ইয়াৰ লগতে পদ, প্ৰতিপত্তি আৰু সন্মানো পোৱা যায়। জ্যোতিষতো দেওবাৰে বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ ব্যৱস্থা আছে। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰা হয়। যদি আপুনিও কোনো বিশেষ কামত সফলতা লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে দেওবাৰে এই ব্যৱস্থাসমূহ নিশ্চিতভাৱে কৰক। আমাক জনাওক-

দেওবাৰে এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক

~ আৰ্থিক অভাৱত অশান্তি পালে দেওবাৰে তিনি ডাল ঝাড়ু কিনিব। এই ঝাড়ুবোৰ বাস্তুৱে নিৰ্ধাৰিত দিশত ৰাখক। পিছদিনা অৰ্থাৎ সোমবাৰে ওচৰৰ মন্দিৰত ঝাড়ু দান কৰিব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে দুৰ্ভাগ্য গঠন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

~ যদি আপুনি আকাংক্ষিত দৰা পাব বিচাৰে, তেন্তে দেওবাৰে গা ধুই ধ্যান কৰাৰ পিছত বেল গছৰ ওচৰলৈ যাওক। এতিয়া বেল পাতত নিজৰ ইচ্ছা লিখক। ইয়াৰ পিছত বৈ যোৱা পানীৰ সোঁতত বেল পাতটো ভাঁহি দিব।

~ যদি আপুনি ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীক সন্তুষ্ট কৰিব বিচাৰে তেন্তে আহত গছৰ তলত চাৰিফালৰ দীপ জ্বলাই সন্ধিয়া আৰতি কৰক। ইয়াৰ ফলত ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যা দূৰ হয়। ইয়াৰ উপৰিও বাকী থকা ধনো উদ্ধাৰ কৰা হয়।

~ দেওবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰি ৰীতি-নীতি অনুসৰি সূৰ্য্য ঈশ্বৰক পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ পিছত আৰ্তজনক গুৰ, গাখীৰ আৰু অখণ্ড চাউল আদি বস্তু দান কৰিব। এনে কৰিলে সাধকে সূৰ্য্য ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে।

~ দেওবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰি পানীত ৰলি মিহলাই সূৰ্য্য দেৱতাক অৰ্ঘ্য আগবঢ়াওক। এই সময়ত ‘অম বাসুদেৱলৈ নম’ মন্ত্ৰ জপ কৰক। এনে কৰিলে সূৰ্য্য ৰাশিফলত শক্তিশালী হৈ পৰে।

~ দেওবাৰে পুৱা মাছবোৰক আটাৰ বল খুৱাব। এই কাম কৰি মা লক্ষ্মী সন্তুষ্ট।

~ ধন-সম্পত্তি পাবলৈ ৰোটিত গুড় দি দেওবাৰে মাক গৰুক খুৱাব। এই প্ৰতিকাৰ কৰি সাধকে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button