অনন্ত আম্বানী কিমান সম্পত্তিৰ মালিক জানেনে? আচৰিত হ’ব আপুনি

অনন্ত আম্বানী মুকেশ আম্বানীৰ পুত্ৰ। শেহতীয়াকৈ তেওঁ ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ সৈতে প্ৰি-ৱেডিং কৰিছিল। ৰাধিকা মাৰ্চেণ্ট আৰু আম্বানী মুকেশ মুঠ ১২৬০ কোটি টকা ব্যয় হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত এতিয়া বহুতে জানিব বিচাৰিছে অনন্ত আম্বানীৰ নেট ৱৰ্থ কি। আজিৰ লেখাটোত আমি আপোনালোকক জনাম অনন্ত আম্বানীৰ নেট ৱৰ্থ কিমান।

অনন্ত আম্বানীৰ নেট ৱৰ্থ

অনন্ত আম্বানী ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ এণ্টাৰপ্ৰেনিউৰ ৱানৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সদস্য। তেওঁৰ মুঠ সম্পত্তিৰ কথা ক’বলৈ গ’লে জিকিউ ইণ্ডিয়াৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি তেওঁৰ মুঠ সম্পত্তি ৪০ বিলিয়ন টকা অৰ্থাৎ ৩,৩১,৫১৮ কোটি টকা।

বিলাসী গাড়ীৰ মালিক অনন্ত আম্বানী

অনন্ত আম্বানীৰ বহু বিলাসী গাড়ী আছে। যেনেকৈ তেওঁৰ বেণ্টলী বেণ্টাইগা আছে, ইয়াৰ দাম ৪.১০ কোটি টকা এক্স-শ্ব’ৰুম। অনন্ত আম্বানীৰ একেখন বেণ্টলি কন্টিনেণ্টেল জিটি ফ্লাইং স্পাৰ গাড়ীও আছে। তেওঁৰ গাড়ী সংগ্ৰহত ৰ’লছ ৰয়ছ ফেণ্টমকো অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছে। অনত আম্বানীৰ সৈতেও উপলব্ধ ফেৰাৰী SF90 Stradale।

অনন্ত আম্বানীৰ বিলাসী ঘড়ী

অনন্ত আম্বানীয়ে বিয়াৰ পূৰ্বৰ অনুষ্ঠানৰ সময়ত হাতত এটা বিৰল বিলাসী ঘড়ী পিন্ধি থকা দেখা গৈছিল। সকলোৰে চকু তেওঁৰ ঘড়ীটোৰ ওপৰত নিবদ্ধ হৈ আছিল। অনন্ত আম্বানীয়ে পিন্ধিছিল পেটেক ফিলিপ নামৰ ব্ৰেণ্ডৰ ঘড়ী। এই ঘড়ীৰ মূল্যৰ কথা ক’বলৈ গ’লে ইয়াৰ মুঠ মূল্য ১৮ কোটি টকা। তাইক বহুবাৰ দামী বস্তু পিন্ধা দেখা গৈছে।

অনন্ত আম্বানীয়ে ক’ত পঢ়িছিল?

অনন্ত আম্বানীয়ে পিতৃৰ স্কুল অৰ্থাৎ ধীৰুভাই আম্বানী ইণ্টাৰনেশ্যনেল স্কুলৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰিছে। স্কুলৰ পৰা আহি অনন্ত আম্বানীয়ে ইউ এছ ৰোড আইলেণ্ডলৈ গুচি যায়। অনন্ত আম্বানীয়ে ৰোড আইলেণ্ডৰ ব্ৰাউন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কলেজীয়া পঢ়া-শুনা কৰিছিল। পঢ়া-শুনা সমাপ্ত কৰি অনন্ত আম্বানীয়ে পিতৃৰ পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়ত যোগদান কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামতও কমেণ্ট বক্সত জনাব লাগিব। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ আপোনাৰ নিজৰ ৱেবছাইট হৰ জিন্দাগীৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment