এই গৰমত পুৰণি কুলাৰ এটাইও প্ৰদান কৰিব এচিৰ দৰে বতাহ, মাত্ৰ মানি চলক এই ৩টা টিপছ

Way to cool air coolerঃ যদি গৰমৰ দিনত ঘৰত তেনেকুৱা কুলাৰ নাথাকে, তেন্তে জীৱন যাপন বৰ কষ্টকৰ হৈ পৰিব। যিবোৰ ঘৰত এচি নাই, সেইবোৰৰ বাবে কুলাৰটো এচিৰ দৰে। এইবোৰ এনেকুৱা কথা যিবোৰ বছৰৰ পিছত বছৰ ধৰি নষ্ট নহয়। কেতিয়াবা কুলাৰৰ মটৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়, কিন্তু মানুহে সলনি কৰি বাৰে বাৰে মেৰামতি কৰি দিয়ে।

জুন মাহত বৰ গৰম হৈ পৰে। এই মাহত পৰিস্থিতি এনেকুৱা যে কুলাৰটোৱেও শীতল বতাহ প্ৰদান নকৰে। যদি আপোনাৰ কুলাৰ পুৰণি হয়, তেন্তে ই আৰু অধিক গৰম বতাহ নিৰ্গত হ’ব পাৰে। যদি আপুনি গ্ৰীষ্মকালত আপোনাৰ পুৰণি কুলাৰৰ পৰা শীতল বতাহ বিচাৰে, আমি আপোনাক কিছুমান সহজ হেক ক’ম। এই টিপছবোৰ মানি চলাৰ পিছত আপোনাৰ ঘৰৰ কুলাৰটোৱেও সম্পূৰ্ণ শীতল বতাহ দিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

কুলাৰে যদি ঠাণ্ডা বতাহ নিদিয়ে তেন্তে কি কৰিব?

প্ৰথম পদ্ধতি- যদি পুৰণি কুলাৰটোৱে গৰম বতাহ দি আছে, তেন্তে ইয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ ঘাঁহ হ’ব পাৰে। যদি বৰষুণৰ বাবে কুলাৰৰ চাৰিওফালৰ ঘাঁহ পাতল হৈ পৰিছে, তেন্তে কুলাৰটোৱে ঘাঁহৰ সহায়ত শীতল বতাহ দিব নোৱাৰে। ই বাহিৰৰ পৰা গৰম বতাহ টানি কোঠাটোলৈ পঠিয়াই দিয়ে, যাৰ বাবে কোঠাটো ঠাণ্ডা নহয়। গতিকে প্ৰথমে আপুনি ঘাঁহ সলনি কৰক।

কুলাৰ বেছি ঠাণ্ডা কেনেকৈ বনাব পাৰি?

দ্বিতীয় পদ্ধতি- যদি গৰম অতি বেছি হয় আৰু আপোনাৰ মনলৈ প্ৰশ্ন আহি আছে যে কুলাৰৰ বতাহ কেনেকৈ ঠাণ্ডা কৰিব পাৰি, তেন্তে আপুনি এই টিপছসমূহ গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। কুলাৰৰ ওপৰত তিনিওফালে ডাঠ কাপোৰ এখন দিব পাৰে। তিনিওটা অংশতে ডাঠ টাৱেল বা ডাঠ চাদৰ এখন লগাওক। আপুনি তিয়াই থৈ দিব। মনত ৰাখিব যে আপুনি ইয়াক ফেনৰ অংশত ৰাখিব নালাগে। এনে কৰিলে কুলাৰে বাহিৰত উৰি থকা গৰম বতাহ গ্ৰহণ নকৰে। যাৰ বাবে শীতল বতাহ ঘাঁহৰ মাজেৰে পাৰ হৈ কোঠাটো ঠাণ্ডা হ’ব।

শীতল বতাহৰ কুলাৰ কৰাৰ উপায়

তৃতীয় পদ্ধতি- যদি আপুনি কুলাৰৰ পৰা বতাহ ঠাণ্ডা হোৱাটো বিচাৰে, তেন্তে কুলাৰটো কোঠাৰ বাহিৰত ৰখাটো আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ। প্ৰায়ে মানুহে কুলাৰটো খিৰিকীৰ ওচৰত ৰাখে, কিন্তু কেৱল কোঠাৰ ভিতৰতে ৰাখে। ইয়াৰ বাবে কুলাৰৰ পৰা বতাহ ঠাণ্ডাকৈ ওলাই নাহে। যদি আপুনি শীতল বতাহ বিচাৰে তেন্তে হয় কুলাৰটো দুৱাৰৰ বাহিৰত ৰাখক নহয় খিৰিকীৰ বাহিৰত চলাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment