LIC আঁচনিত ৩০০ টকা বিনিয়োগ কৰিলে ৬০ লাখ টকাৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব, আঁচনিখন জানি লওক

LIC দেশৰ বৃহৎ বীমা কোম্পানীসমূহৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ জৰিয়তে বহু পৰিকল্পনা আগবঢ়োৱা হয়। এই আঁচনিসমূহে মানুহক বীমাৰ লগতে বিনিয়োগৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে। LIC য়ে এনে এটা পৰিকল্পনা প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। যাৰ নাম LIC জীৱন লাভ নীতি পৰিকল্পনা।

LIC ৰ এই আঁচনিখনত বিনিয়োগ কৰি বিনিয়োগকাৰীয়ে কোনো ধৰণৰ বিপদ বহন কৰিব নালাগে। ইয়াৰ উপৰিও ৰিটাৰ্ণো যথেষ্ট ভাল। যদি আপুনি ইয়াত সঠিকভাৱে বিনিয়োগ কৰে তেন্তে মেচিউৰিটিৰ সময়ত আপুনি বিপুল পৰিমাণৰ ধন পায়।

LIC জীৱন লাভালাভ কি জানি লওক

আপোনালোকক কওঁ যে LIC জীৱন লাভ হৈছে NN-লিংকড বীমা পৰিকল্পনা। ইয়াত বীমাকৃত ব্যক্তিয়ে জীৱন কভাৰেজৰ লগতে সঞ্চয় কৰাৰ সুযোগ পায়। এই আঁচনিৰ সুবিধাটো হ’ল ই মেচিউৰিটিৰ সময়ত বিপুল পৰিমাণৰ ধন দিয়ে। আনহাতে যদি ব্যক্তিজনৰ বীমাৰ সময়সীমা সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ আগতেই মৃত্যু হয় তেন্তে বীমাৰ ধনৰাশি তেওঁৰ পৰিয়ালক দিয়া হয়।

পৰিপক্কতা আৰু মৃত্যুৰ সুবিধা

LIC ৰ ৱেবছাইটত দিয়া তথ্যৰ ভিত্তিত পলিচিধাৰীৰ মৃত্যুৰ সময়ত মৃত্যুৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা হয়। বছৰি প্ৰদান কৰা বীমা বা প্ৰিমিয়ামৰ ৭ গুণ। পলিচিধাৰীৰ মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত ১০৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ পলিচিধাৰীৰ পৰিয়ালক দিয়া হয়। য’ত লাভ কৰা বোনাছ আৰু বাহ্যিক বোনাছও যোগ কৰা হয়।

এই পলিচীত মেচিউৰিটি সুবিধা উপলব্ধ। একে সময়তে মেচিউৰিটিৰ সময়ত বীমাকৃত ধনৰ লগতে পলিচিধাৰীক এটা ব্যৱধানত লাভ কৰা বোনাছ আৰু চূড়ান্ত বোনাছৰ সুবিধাও দিয়া হয়।

মেচিউৰিটিত ৬০ লাখ টকা কেনেকৈ পাব?

যদি কোনো ব্যক্তিৰ বয়স ২৫ বছৰ আৰু ২৫ বছৰৰ বাবে এল আই চি জীৱন লাভৰ পলিচি ক্ৰয় কৰে তেন্তে এতিয়া তেওঁ দৈনিক ২৯৬ টকা অৰ্থাৎ মাহিলী ৮৮৯৩ টকা অৰ্থাৎ বছৰি ১,০৪,৪৯৭ টকা জমা কৰিব লাগিব।

ইয়াৰ পিছত মেচিউৰিটিৰ সময়ত পলিচিধাৰীসকলে প্ৰায় ৬০ লাখ টকাৰ ধন লাভ কৰিব। ফাইনেল বোনাছ আৰু ক্লজিং বোনাছও অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment