এনে নাৰীৰ পৰা সদায় বজাই ৰাখক দূৰত্ব, হ’ব পাৰে তীব্ৰ অপমানৰ সন্মুখীন

আচাৰ্য চাণক্যই নৈতিকতাত জীৱনৰ বিভিন্ন দিশৰ বিষয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য দাঙি ধৰিছে। চাণক্যৰ এই নীতিসমূহ পালন কৰি জীৱনৰ অনামন্ত্ৰিত সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰি সুখী আৰু সন্মানীয় জীৱন যাপন কৰিব পাৰি। চাণক্যই নৈতিকতাত নাৰী সম্পৰ্কেও গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা কৈছে। নৈতিকতাত এনে কিছুমান মহিলাৰ কথা উল্লেখ আছে যাৰ পৰা সদায় দূৰত্ব বজাই ৰাখিব লাগে, নহ’লে আপুনি বিপদত পৰি অপমানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। যিসকলৰ পৰা সদায় দূৰত্ব বজাই ৰাখিব লাগে সেই মহিলাসকল কোন সেইটো জানি লওক।

দুষ্ট নাৰী

চাণক্যৰ মতে দুষ্ট স্বভাৱৰ নাৰীৰ পৰা সদায় আঁতৰি থাকিব লাগে। এনে নাৰীয়ে নিজৰ স্বাৰ্থপৰ লাভৰ সময় আহিলে আপোনাক অপমান বা ক্ষতি কৰিবলৈ লাজ নকৰে। এনে মহিলাই আপোনাক ধ্বংস কৰিব পাৰে। গতিকে এনে নাৰীৰ লগত কেতিয়াও থাকিব নালাগে। নহ’লে শাৰীৰিক ক্ষতিৰ লগতে সন্মান হেৰুৱাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

অসংস্কৃতিহীন মহিলা

চাণক্যৰ মতে সংস্কৃতিৰনথকা নাৰীৰ পৰা সদায় দূৰত্ব বজাই ৰাখিব লাগে। শৰীৰৰ সৌন্দৰ্য্য কিছুদিন স্থায়ী হয় যদিও মনৰ সৌন্দৰ্য্য আজীৱন থাকে। গতিকে এগৰাকী নাৰী যদি শাৰীৰিকভাৱে সুন্দৰ নহয় কিন্তু সু-শিষ্ট আৰু সংস্কৃতিবান হয়, তেন্তে এনে এগৰাকী নাৰীৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি এজন ব্যক্তিয়ে সদায় নিজৰ জীৱনত সন্মান লাভ কৰে, কিন্তু বেয়া সংস্কৃতিৰ নাৰীৰ লগত যিকোনো ধৰণৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি, মানহানিৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।

চৰিত্ৰহীন নাৰী

এজনতকৈ অধিক পুৰুষৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা বা সমাজত বেশ্যা বুলি গণ্য কৰা নাৰীৰ পৰা সদায় আঁতৰি থকাই ভাল। এনে মহিলাৰ ঘৰৰ খাদ্য খোৱাটোও পাপৰ শ্ৰেণীত আহে। ধূমপান, মদ খোৱা আৰু বেয়া কামত লিপ্ত হোৱা মহিলাসকলৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে। এনে এগৰাকী মহিলাৰ বাবেই আপুনি সমাজৰ পৰা মানহানিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও আপুনি ডাঙৰ বিপদত পৰিব পাৰে। গতিকে এনে এগৰাকী মহিলাক দেখাৰ লগে লগে আপুনি তাৰ পৰা আঁতৰি যাব লাগে, নহ’লে আদালতলৈ যাব লগা হ’ব পাৰে।

স্বাৰ্থপৰ আৰু লোভী নাৰী

স্বাৰ্থপৰ আৰু লোভেৰে ভৰা নাৰীৰ পৰা সদায় আঁতৰি থকাটোৱেই আপোনাৰ বাবে ভাল। এনে নাৰীয়ে নিজৰ লোভ আৰু স্বাৰ্থপৰতাৰ বাবে আপোনাৰ লগত আকৰ্ষিত হৈ নিজৰ উদ্দেশ্য সাধন কৰি আপোনাক এৰি থৈ যায়। এনে এগৰাকী ব্যক্তিৰ লগত যদি কোনো ব্যক্তিৰ সম্পৰ্ক থাকে, তেন্তে তাই তেওঁক পতনৰ দিশে লৈ যায়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment