স্বামীৰ পৰা সদায় গোপনে ৰাখক এই কথাবোৰ, নহলে পৰিয়ালটো ধ্বংস হৈ যাব

Chanakya Niti: আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে স্বামী-স্ত্ৰী দুয়োজনেই ইজনে সিজনৰ পৰিপূৰক। এনেদৰে চাণক্য নীতিত এনে কিছুমান কথা কৈছে যিবোৰ ভুলতে হ’লেও স্বামীকো কোৱা উচিত নহয়। তেওঁ কয় যে এনে কৰিলে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। যদি আপুনিও আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনটো সুখী কৰি ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চয় আচাৰ্য চাণক্যৰ এই কথাবোৰ মানি চলক।

পত্নীয়ে ভুলবশতঃ এইবোৰ কথা স্বামীক কোৱা উচিত নহয়

আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে বিয়াৰ পিছত নাৰীয়ে কেতিয়াও শহুৰেকৰ দুষ্টতাৰ লগতে মাতৃ ঘৰৰ গোপন কথাও শহুৰেকক কব নালাগে। স্বামীৰ লগতো এইবোৰ ভাগ নকৰিব। এনে কৰিলে দুয়োটা পৰিয়ালৰ মাজত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। আৰু স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কতো ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

কোৱা হয় যে এজন ব্যক্তিয়ে দান-বৰঙণিৰ ফল তেতিয়াহে পায় যেতিয়া আনখন হাতে এহাতেৰে দিয়া দানৰ কথাও নাজানে। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি দিয়া অনুদানৰ কেতিয়াও কাৰো সন্মুখত প্ৰশংসা নকৰিব, তেনে কৰিলে ইয়াৰ প্ৰভাৱ হেৰাই যায়। পত্নীয়ে স্বামীৰ সন্মুখতো এই কথা উল্লেখ কৰা উচিত নহয়।

চাণক্য নীতিৰ মতে পত্নীয়ে সদায় স্বামীৰ বা নিজৰ উপাৰ্জনৰ কিছু অংশ জমা কৰি ৰাখিব লাগে আৰু স্বামীক এই বিষয়েও ক’ব নালাগে। এই ধন পৰিয়ালটোৰ বাবে কঠিন সময়ত অতি উপযোগী হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন সফল কৰিবলৈ এইবোৰ কাম কৰক

পত্নীয়ে কেতিয়াও নিজৰ স্বামীক আন কোনো পুৰুষৰ লগত তুলনা কৰা উচিত নহয়। এনে কৰিলে স্বামীৰ আত্মসন্মানত আঘাত পোৱাৰ লগতে বিবাহিত জীৱনতো উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

চাণক্যৰ মতে স্বামী-স্ত্ৰীয়ে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি সদায় ভদ্ৰ আচৰণ বজাই ৰাখিব লাগে।

চাণক্যই কৈছে যে খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰা ব্যক্তিৰ বিবাহিত জীৱন সফল হয়। খঙত এজন ব্যক্তিয়ে ভাল আৰু বেয়াৰ মাজত পাৰ্থক্য কৰিব নোৱাৰে। যাৰ বাবে সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment