Advertisement
ধৰ্ম

ৰাতি শুৱাৰ আগতে এই মন্ত্ৰ সদায় জপ কৰক, মানসিক শান্তি লাভ কৰিব।

মন্ত্ৰ জাপ উপকাৰ সনাতন ধৰ্মত মন্ত্ৰ জপ অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। হিন্দু ধৰ্মত প্ৰতিটো শুভ কামক মন্ত্ৰৰ লগত জড়িত কৰা হয় যাতে ইয়াৰ পবিত্ৰতা অটুট থাকে। মন্ত্ৰ জপ কৰিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱাই নহয়, ব্যক্তিজনৰ শাৰীৰিক আৰু মানসিক স্বাস্থ্যও সুস্থ হৈ থাকে।

মন্ত্ৰৰ তাৎপৰ্য্যঃ যদি কোনো মন্ত্ৰ সঠিক আৰু সঠিকভাৱে জপ কৰা হয়, তেন্তে ইয়াৰ ইতিবাচক ফল দেখা যায়। এনে অৱস্থাত যদি আপুনি শুৱাৰ আগতে শাস্ত্ৰত উল্লেখ কৰা কিছুমান মন্ত্ৰ জপ কৰে তেন্তে ই কেৱল শুভ ফল দিয়াই নহয়, ব্যক্তিজনক ভালদৰে শুবলৈও সহায় কৰে, যাৰ বাবে তেওঁৰ স্বাস্থ্য ভাল হৈ থাকে।

মন্ত্ৰ জাপৰ উপকাৰিতা

সনাতন ধৰ্মৰ মতে মন্ত্ৰৰ মহাশক্তি আছে। মন্ত্ৰ জপ কৰি সাধকৰ শৰীৰ আৰু আত্মা নিৰ্মল হৈ থাকে। ইয়াৰ উপৰিও মন্ত্ৰ জপ কৰিলে সুস্থ জীৱন লাভ হয় আৰু নেতিবাচক শক্তি আপোনাৰ পৰা আঁতৰত থাকে। মন্ত্ৰ জপ কৰিলে সাধকৰ একাগ্ৰতা বৃদ্ধি পায় আৰু লগতে তেওঁৰ বুদ্ধিমত্তাও চোকা হয়। শুই উঠাৰ আগতে মন্ত্ৰ জপ কৰিলে ভাল আৰু গভীৰ টোপনি পোৱা যায়। লগতে এজনে মানসিক শান্তি অনুভৱ কৰে।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ

ॐ भूर्भुवः स्वः

तत्सवितुर्वरेण्यं

भर्गो देवस्यः धीमहि

धियो यो नः प्रचोदयात् ॥

যদি আপুনি নিতৌ শুই উঠাৰ আগতে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰে তেন্তে ই আপোনাৰ ভিতৰত ইতিবাচক শক্তি কঢ়িয়াই আনে। ই কেৱল আধ্যাত্মিক দৃষ্টিকোণৰ পৰাই উপকাৰী নহয়, ইয়াৰ দ্বাৰা বহুতো শাৰীৰিক উপকাৰো লাভ কৰা হয়।

ভগৱান গণেশৰ মন্ত্ৰ

হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান গণেশক প্ৰথম পূজিত দেৱতা আৰু বিঘ্নাহৰ্ত বুলিও জনা যায়। তেনে ক্ষেত্ৰত শোৱাৰ আগতে গণেশৰ মন্ত্ৰ জপ কৰিলে গণেশৰ কৃপা আপোনাৰ ওপৰত ৰাখে। ভগৱান গণেশৰ এই মন্ত্ৰবোৰ পঢ়ক –

  1. ॐ गंग गणपतये नमो नमः
  2. अच्युतं केशवं विष्णुं हरिं सोमं जनार्दनम्।

তেওঁ নিজৰ দুৰ্ভাগ্যৰ শান্তিৰ বাবে হাছা নাৰায়ণ কৃষ্ণ জপ কৰে।

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button