এই গ্ৰহটো দুৰ্বল হলে ভুল পথত চলিবলৈ আৰম্ভ কৰে মানুহ, পৰিস্থিতি আৰু বেয়া হবলৈ ধৰে

বিকিৰ স্বভাৱ আজিকালি বৰ খিংখিঙীয়া হৈ পৰিছে। সৰু সৰু কথাত মিছা কথা ক’বলৈ আৰু ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলক সন্মান কৰিবলৈ পাহৰি গৈছে। কেৱল এয়াই নহয়, অফিচত থকা চিনিয়ৰসকলৰ কথাও তেওঁ নুশুনে। ইয়াৰ বাবেই তেওঁৰ চাকৰিও বিপদত পৰিছে।

ঘৰৰ সকলোৱে বিচলিত হৈ পৰিছে আৰু বুজি পোৱাত যেন কোনো প্ৰভাৱ নপৰে। প্ৰায় সকলো লেতেৰা কামত লিপ্ত হৈ তেওঁ কাৰো কথা শুনিবলৈ সাজু নহয়।

এই সকলোবোৰ কথা বিকিৰ মাকৰ পৰা শুনাৰ পিছত পণ্ডিত জীৰ এটা বক্তব্য আছিল, “শনি দুৰ্বল নে শনিৰ মহাদশা চলি আছে?” হয়, নটা গ্ৰহৰ ভিতৰত শনি এনে এটা গ্ৰহ, যিয়ে মানুহক কোনোবা নহয় কোনোবা ৰূপত নিজৰ কৰ্মৰ ফল নিশ্চিতভাৱে দিয়ে। আমি সকলোৱে শনিৰ ক্ৰোধৰ কথা শুনিছো আৰু শনিৰ ক্ৰোধলৈও ভয় খাইছো। কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা ভাবিছেনে যে আপুনি শনিৰ প্ৰভাৱত আছে বুলি কেনেকৈ জানিব?

এই বিষয়ত আমি ভোপালৰ জ্যোতিষী পণ্ডিত বিনোদ ছোনীৰ লগত কথা-বতৰা পাতিছিলো। তেওঁ কৈছে, “শনি যেতিয়া দুৰ্বল হৈ পৰে, তেতিয়া প্ৰথমে সলনি হয় ব্যক্তিজনৰ স্বভাৱ। যদি আপুনিও ভুল পথত চলিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে আৰু নিবিচৰাকৈয়ে আপোনাৰ লগত সকলো ভুল হৈ গৈছে আৰু আপুনি আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলক দুখী কৰি তুলিছে, তেন্তে জানি থওক যে শনি দুৰ্বল আৰু কোনেও আপোনাক ইয়াৰ ক্ৰোধৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰে।”

পণ্ডিত জীয়ে কৈছে, “ভগৱানে আমাক ভুল কৰিবলৈ প্ৰেৰণা নিদিয়ে, আমাৰ স্বাৰ্থপৰতাই আমাক ভুল কৰিবলৈ বাধ্য কৰে। সেইবাবেই আমি ভুল এটা কৰি ভাবো যে কোনো কথা নাই, কোনেও গম নাপাব আৰু তাৰ পিছত একেই চিন্তা কৰি থাকোঁতে আমি হাজাৰ হাজাৰ ভুল কৰো। পাপৰ পাত্ৰ ভৰি পৰিলে ঈশ্বৰে আমাক এটা শিক্ষা দিয়ে। শনিৰ কাম হৈছে কৰ্মৰ ফল দিয়া। আপোনাৰ কৰ্ম বেয়া হ’লে তাৰ বাবে শাস্তি পায় আৰু কৰ্ম ভাল হ’লে মধুৰ ফল পোৱা যায়।”

শনি দুৰ্বল হ’লে শনি গ্ৰহক শক্তিশালী কৰাৰ ব্যৱস্থা লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

শনিৰ দুৰ্বলতাৰ লক্ষণ

  • ব্যক্তিজন কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ মানসিক চাপত থাকে। কাৰো লগত কথা পাতিব নোখোজা আৰু অত্যধিক খং উঠা শনিৰ দুৰ্বল হোৱাৰ প্ৰথম লক্ষণ।
  • যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ সন্মানৰ বাবে চিন্তা নকৰে আৰু প্ৰতিটো কথা-বতৰাত তেওঁলোকক অপমান কৰে। আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ কথা নুশুনা আৰু নিজৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলক আঘাত দিয়াটোও শনিৰ দুৰ্বলতাৰ লক্ষণ।
  • কোনোবাই সঠিক দিশ দেখুৱালেও আপুনি সদায় ভুল পথ অনুসৰণ কৰে। হেৰুৱাৰ পিছতো যদি আপুনি উপলব্ধি নকৰে, তেন্তে বুজিব যে আপুনি শনিৰ ক্ৰোধৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।
  • সকলো ঠিক হোৱাৰ পিছতো যেতিয়া এজন ব্যক্তিৰ বুদ্ধিমত্তা নষ্ট হৈ যায় আৰু তেওঁ নিজৰ বাবে গাঁত খান্দিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেতিয়া এয়াও শনিৰ দুৰ্বলতাৰ লক্ষণ।
  • শনি ক্ৰোধ কৰিলে আপুনি দুখীয়া হ’ব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় খৰচ অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। আপুনি কোনো ধৰণৰ টকা সঞ্চয় কৰিব নোৱাৰে আৰু আনকি আপোনাৰ সঞ্চয়ৰ ধনো খৰচ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।
  • যেতিয়া আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিও সফলতা নাপায় তেতিয়া আপুনি বুজিব লাগে যে শনি আপোনাৰ ওপৰত খং কৰে।

শনি গ্ৰহক শক্তিশালী কৰাৰ উপায়

  • প্ৰতি শনিবাৰে শনি মন্দিৰত উপস্থিত হৈ শনি দেৱক সৰিয়হৰ তেল আগবঢ়াব লাগে। এনে কৰিলে শনিৰ ক্ৰোধ কমি যায়।
  • বয়োজ্যেষ্ঠক সন্মান কৰিব লাগে আৰু কম বয়সীয়াক মৰম কৰিব লাগে। মনত ৰাখিব যে আপুনি কোৱা কোনো কথাই আপোনাৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলক আঘাত দিব নালাগে।
  • শনিবাৰে ঘৰৰ চোতালত এখিলা পানত লং এটোকুৰা জ্বলাই ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ ফলত শনি দোষো শান্ত হয়।
  • শনিবাৰে ক’লা কাপোৰ দান কৰি নিজে পিন্ধিব লাগে। যদি আপুনি ক’লা কাপোৰ পিন্ধিব নিবিচাৰে, তেন্তে শনিদেৱৰ ৰং নীলা। সেইটোও পিন্ধিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment