Advertisement
সম্পৰ্ক

স্বামী-স্ত্ৰীৰ বয়সৰ বৃহৎ পাৰ্থক্যই সম্পৰ্কত বিভাজনৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, জানক চানক্য নীতিয়ে কি কয়?

চাণক্য নীতিৰ মতে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কই আটাইতকৈ পবিত্ৰ। এই বন্ধন বজাই ৰাখিবলৈ ইজনে সিজনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ যত্ন ল’ব লাগিব। পত্নীয়ে যদি স্বামীৰ আৱশ্যকতা পূৰণ নকৰে তেন্তে জীৱনত সুখ নাথাকিব। প্ৰেম সদায় স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত থাকিব লাগে। গতিকে দুয়োৰে বয়সৰ পাৰ্থক্য বেছি হ’ব নালাগে।

চাণক্য নীতিঃ সাধাৰণ জীৱনৰ লগত জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰ চাণক্য নীতিত উল্লেখ কৰা হৈছে, য’ত বিবাহ জীৱনৰ লগত জড়িত বিষয়সমূহো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক সন্দৰ্ভতো চাণক্যই কিছু পৰামৰ্শ আগবঢ়াইছে, যাৰ বিষয়ে আমি আজি শ্বেয়াৰ কৰিম। গতিকে জানো আহক, নৈতিক নীতি অনুসৰি, স্বামী-স্ত্ৰীৰ বয়সৰ পাৰ্থক্যই বৈবাহিক জীৱনত কি প্ৰভাৱ পেলায়?

স্বামী-স্ত্ৰীৰ বয়সৰ পাৰ্থক্য বেছি হ’ব নালাগে।

শাৰীৰিক আৰু মানসিক স্বাস্থ্যৰ বাবে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি দুয়োৰে মাজত বয়সৰ বৃহৎ পাৰ্থক্য থাকে তেন্তে জীৱনত এনে সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় যিবোৰ সমাধান কৰিব নোৱাৰি। চাণক্যৰ মতে এজন বৃদ্ধই কণমানি ছোৱালীক বিয়া কৰাব নালাগে। এনে বিবাহ বেছি দিন টিকি থাকিব নোৱাৰে।

বিবাহিত জীৱন বেছি দিন নাথাকিব

চাণক্য নীতিৰ মতে পুৰুষ আৰু মহিলাৰ বয়সৰ বিশাল পাৰ্থক্য ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। বয়সৰ বিশাল পাৰ্থক্যৰ বাবেই জীৱনটো বেদনাদায়ক হৈ পৰে। লগতে বিবাহিত জীৱন বেছি দিন নাথাকে। গতিকে পতি-পত্নীৰ বয়সৰ বিশেষ পাৰ্থক্য থাকিব নালাগে।

স্বামী-স্ত্ৰীৰ বয়সৰ পাৰ্থক্য মাত্ৰ ৩-৫ বছৰ।

স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক আটাইতকৈ পবিত্ৰ। এই বন্ধন বজাই ৰাখিবলৈ ইজনে সিজনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ যত্ন ল’ব লাগিব। পত্নীয়ে যদি স্বামীৰ আৱশ্যকতা পূৰণ নকৰে তেন্তে জীৱনত সুখ নাথাকিব। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp চেনেলত Join হওক 👉 Click here )

প্ৰেম সদায় স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত থাকিব লাগে। গতিকে দুয়োৰে বয়সৰ পাৰ্থক্য বেছি হ’ব নালাগে। একে বয়সৰ মানুহৰ মানসিকতা একে, যাৰ বাবে দুয়োজনে ইজনে সিজনক বুজিবলৈ সক্ষম হয়।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button