ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষ পিন্ধিলে পোৱা যায় বহু উপকাৰিতা, জানক সবিশেষ…

নৱৰাত্ৰিৰ অৰ্থ হৈছে মা দুৰ্গাৰ বিভিন্ন ৰূপত উচৰ্গা কৰা ন দিন, বছৰত দুবাৰকৈ আহে যাক আমি চৈত্ৰী নৱৰাত্ৰী আৰু শাৰদীয় নৱৰাত্ৰী বুলি জানো। মা দুৰ্গা মানসিক, শাৰীৰিক আৰু আধ্যাত্মিক শক্তিৰ প্ৰতীক। নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত মাতৃ দুৰ্গাক পূজা কৰা হয়।

দেৱীয়ে সন্তুষ্ট হৈ ভক্তসকলক নিৰ্ভীকতা প্ৰদান কৰে। নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত মা দুৰ্গাৰ লগত জড়িত সকলো বস্তুৱেই গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰে, তেনেকুৱাই ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষৰ ক্ষেত্ৰত। ৰুদ্ৰাক্ষৰ ন মুখীয়া ৰূপক দেৱী দুৰ্গাৰ ৰূপ বুলি ধৰা হয়। যদি পিন্ধা হয় তেন্তে পিন্ধা ব্যক্তিজনৰ মৃত্যুৰ কোনো ভয় নাই। শত্ৰুবোৰো ইয়াক পিন্ধা ব্যক্তিজনৰ পৰা আঁতৰি যায়, অৰ্থাৎ শত্ৰুতা নিজেই শেষ হয়।

ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষ পিন্ধাৰ উপকাৰিতাৰ

অনন্য গুণ থকা ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষৰ আন এটা গুণ হ’ল ই গ্ৰহৰ হস্তক্ষেপৰ ফলত হোৱা ৰোগৰ পৰা সকাহ দিয়ে। এনে লোকৰ বাবে এই ৰুদ্ৰাক্ষ অতি উপকাৰী।

বিশ্বাস কৰা হয় যে ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষৰ অসম্ভৱ কামকো সম্ভৱ কৰি তোলাৰ ক্ষমতা আছে, অৰ্থাৎ প্ৰথম অৱস্থাত যিটো কাম অসম্ভৱ যেন লাগে, সেই কাম ৰুদ্ৰাক্ষ পিন্ধা ব্যক্তিজনৰ বাবে সম্ভৱ হৈ উঠে। ইয়াক পিন্ধিলে মনটো শান্ত আৰু একাগ্ৰ হৈ থাকে আৰু আত্মবিশ্বাসো বাঢ়ে।

ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষৰ মহিমা ইমানেই উচ্চ বুলি গণ্য কৰা হয় যে ইয়াক পিন্ধাৰ পিছত শক্তি, শক্তি, নিৰ্ভীকতা আদি গুণ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ব্যক্তিজনৰ ওচৰলৈ সংক্ৰমিত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ বাবেই এজন ব্যক্তিয়ে কামৰ পথত সদায় সফলতা লাভ কৰে।

ন মুখী ৰুদ্ৰাক্ষই এফালে উপকাৰ প্ৰদান কৰাৰ বিপৰীতে মোক্ষো প্ৰদান কৰে। সোমবাৰে ৰূপ বা সোণৰ লকেটত পিন্ধিব লাগে। বিশ্বাস কৰা হয় যে ইয়াক পিন্ধা ব্যক্তিৰ খ্যাতি বহু দূৰলৈকে বিয়পি পৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment